SBF savcılarla yeni anlaşma yaptı: İnternetsiz telefon kullanacak

Kasım ayında iflas eden FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, mahkeme hakiminin onu hapse göndermeyi tartışmaya açmasının ardından savcılarla yeni bir anlaşmaya gitti. Yeni ev hapsi anlaşmasına göre SBF, bundan sonra internet bağlantısı olan telefon kullanamayacak ve laptop'u da kısıtlı özellikleri bulunan bir başka bilgisayar ile değiştirilecek.

250 milyon dolarlık kefaletle ev hapsinde bulunan ancak bu süreçte de yaptıklarıyla çok tartışılan Sam Bankman-Fried’e internet artık yasak… SBF’nin avukatları son olarak dava savcılarıyla yeni anlaşma yaptılar ve FTX kurucusunun bundan sonra interneti olan herhangi bir cihazı kullanmayacağı yönünde anlaşmaya vardılar.

İkna olmayan hakimin onayı gerek

Yapılan yeni anlaşma davanın hakimi Lewis Kaplan’ın, SBF’nin ev hapsinden alınıp hapishaneye gönderilip gönderilemeyeceğini tartışmaya açmasıyla geldi. Reuters’ın haberine göre dava hakimi Kaplan, SBF’nin kesinlikle bir yol bulup internet bağlantısına ulaşacağını düşündüğü için onu parmaklıklar ardında göndermeyi istiyor. Yeni anlaşmanın yürürlüğe girmesi için de Kaplan’ın onayı gerekiyor. (Güncelleme: Hakim Kaplan, yapılan revize edilmiş anlaşmayı onayladı)

SBF’ye verilecek olan yeni laptop’un kısıtlı özellikleri olacak ve internete girip girmediği de bu laptopa bağlanacak olan özel bir takip sistemiyle de görülebilecek.

Hatırlanacağı üzere ev hapsindeki SBF’nin, hem bazı alacaklılar hem de FTX ile Alameda’nın eski yöneticileriyle iletişime geçtiği iddia ediliyordu. SBF’nin avukatları ise, onun yardım etme maksadıyla iletişime geçtiğini, kimseye müdahale için böyle bir şey yapmadığını belirtmişlerdi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl