FTX eski CEO’su SBF ile yemek yiyen SEC yöneticisi görevi bırakıyor

Bir dönem CFTC'de çalışmış, daha sonra ise SEC'ye geçmiş olan Dan Berkovitz'in görevi bırakacağı belirtildi. Berkovitz daha önce Sam Bankman-Fried ile yemek yemiş ve onun lobi faaliyetlerine destek vermişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) baş hukuk müşaviri olan Dan Berkovitz’in 31 Ocak günü itibariyle görevinden ayrılacağı açıklandı. Kripto paraların özellikle merkeziyetsiz finans alanına kararlı bir şekilde karşı çıkmasıyla bilinen Berkovitz, daha önce CFTC’de de görev almıştı.

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’ndaki (CFTC) görevi esnasında dönemin FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile yemek yiyen ve onun lobicilik faaliyetlerine de destek olan Berkovitz, 2021’in Kasım ayında ise SEC’ye geçmişti.

Yapılan resmi açıklamada Berkovitz de görevini bırakacağını açıkladı ancak konuyla ilgili bir sebep göstermedi. SEC yöneticisi sadece “34 yıllık kamu görevlerinin ardından artık yeni hedeflere ve fırsatlara yönelme zamanı…” dedi.

Berkovitz daha önceki birçok açıklamasında DeFi hakkında olumsuz açıklamalar yapmış ve bu alanı aracıların olmamasından ötürü güvensiz ve kullanıcı fonlarını tehlikeye atan bir sektör olarak tanımlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl