SBF’den açıklama: Hayır, FTX Huobi’yi almak istemiyor

Bu ay başlarında ortaya atılan FTX'in Huobi borsasını satın alma girişimi yönündeki haberlere, FTX CEO'su Sam Bankman-Fried günler sonra cevap verdi. SBF, Twitter'dan yaptığı açıklamada Huobi borsasıyla ilgilenmediklerini belirtti.

ABD medyasında Bloomberg’in iddiasıyla kripto para gündemine bomba gibi düşen ve aynı zamanda Huobi borsasının kendi token’ı olan HT Token’ın da ciddi şekilde artmasına yol açan “FTX, Huobi borsasını satın alma görüşmelerine başladı” haberine, birinci ağızdan yalanlama geldi.

Hem FTX hem de Alameda Research şirketlerinin kurucusu olan Sam Bankman-Fried, Twitter’dan tartışmalara son noktayı koydu ve “Birçok insan bu konu hakkında konuşuyor ve gerçek olduğunu belirtiyor ama açık olmam gerekirse, hayır, biz Huobi borsasını almakla ilgilenmiyoruz” dedi.

Justin Sun da reddetmişti

Hatırlanacağı üzere Bloomberg’in haberinde FTX borsası yetkililerinin Huobi borsasının en büyük hissedarı konumundaki Leon Li ile görüşmelerini sürdürdükleri belirtiliyordu. Borsayı satın almak isteyenler arasında TRON kurucusu olan Justin Sun’ın da bulunduğu iddia ediliyordu. Justin Sun da, haberin çıktığı aynı gün bu konuyla ilgili bir plânları olmadığını belirtmişti.

Huobi krizde mi?

Bilindiği gibi Mayıs ayı başında başlayan Terra LUNA çöküşüyle birlikte Bitcoin başta olmak üzere kripto paraalrda çok ciddi düşüşler yaşanmış ve bu durum birçok merkezi platformun iflas etmesine yol açmıştı. Celsius, Voyager ve 3AC gibi şirketlerin batmasının ardından, merkezi borsalar konusunda da iddialar ortaya atılmış ve Kucoin ile Huobi gibi borsaların da nakit krizi yaşadıkları belirtilmişti. Huobi hissedarı Li’nin de elindeki tüm hisseleri satmak istediği yönünde haberler çıkmıştı ancak konuyla ilgili Li’nin ve borsanın da sessizliği hep devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl