Kripto yatırımcısı iki Japon şirket, blok zinciri tabanlı oyun firmasını satın alıyor

Japonya'nın kendi alanlarında iki önemli şirketi olan ve kripto yatırımları da bulunan SBI Holdings ile Square Enix, blok zinciri tabanlı oyun şirketi Gumi'yi ortak şekilde satın alma konusunda anlaşma sağladılar.

Japonya’nın en büyük bankacılık şirketlerinden olan ve tüm dünyadaki kripto para yatırımlarıyla da bilinen SBI ile Tokyo borsasında listelenmiş bir oyun firması konumundaki Square Enix firması, son dönemin hızlı bir büyüme kaydeden blok zinciri tabanlı oyun firması Gumi’yi ortak olarak satın alma konusunda anlaşma sağladılar.

“Gumi’nin geliştirdiği token’ları borsalarda listeleyeceğiz”

SBI da bu alımı resmen açıklarken, duyuruda SBI’ın token listeleme “becerisi” ile Gumi’nin oyun geliştirme ve operasyonel tecrübesininn birleştirileceği belirtildi ve “Gumi tarafından geliştirilen oyun token’larını SBI VC Trade ve Bitpoint Japan gibi borsalarda listelemek istiyoruz” denildi.

SBI ayrıca sadece blok zinciri tabanlı oyunlara yönelecek olan bir platform kurmayı hedeflediğini de duyurdu.

NFT’ler de satılabilecek

Anlaşmanın toplam bedelinin 53 milyon dolar olduğu belirtilirken, hem SBI hem de Squre Enix’in kripto oyun sektörüne yoğun bir yatırım hareketi başlatacağı ifade edildi. Gumi oyunlarında kullanılan NFT’ler de, yine SBI’ın sahibi olduğu SBI NFT adlı pazar yerinde satışa sunulabilecek.

Yaz aylarında Polkadot ile de NFT’ler konusunda bir ortaklık kuran Square Enix, artık geleneksel oyun piyasasının gelecekte faaliyetlerine devam edebilmek adına yeterli olmayacağını belirtmişti.

Bilindiği üzere SBI’ın Ripple şirketiyle de yakından ilişkisi bulunuyor. Şirket CEO’su Yoshitaka Kitao aynı zamanda Ripple’ın da yönetim kurulu üyesi konumunda.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl