Ünlü fon yöneticisi Scaramucci: Gensler kriptoyu engellemek istiyor

Yönetimi altında 2.2 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital'ın CEO'su ünlü fon yöneticisi Anthony Scaramucci, katıldığı bir podcast yayınında Gary Gensler ve Elizabeth Warren hakkında sert sözler söyledi. Scaramucci, Gensler'ın kripto inovasyonunu durdurmak istediğini ve ABD halkını düşünmediğini iddia etti ve "Gensler, Warren'ın yancısı..." dedi.

Şirketi SkyBridge’in FTX’e, iflas etmeden sadece 2 ay önce sattığı hisseler ile geçen sene gündem olan Anthony Scaramucci, The Block sitesinin podcast yayınına katıldı. Son yaşanan gelişmeleri değerlendiren ünlü fon yöneticisi SEC başkanı Gary Gensler ile kripto karşıtlığıyla bilinen Kongre üyesi Elizabeth Warren’a sert eleştiriler getirdi.

“Gensler, Warren’ın yancısı…”

Warren’ın 2020 seçimlerinde Biden’ı desteklemesinin karşılığını finansal hizmetlerden sorumlu bir başkan konumuna ulaşarak aldığını iddia eden Scaramucci, Gensler’ın da onun “yancısı” olduğunu söyledi:

“Gary Gensler, hırslı olan ve tek tip düşüncesi olan bir kişi… Warren, 2020’de Biden’ı destekledi ve finansal hizmetlerden sorumlu başkan gibi oldu. Tüm bankacılık olaylarına kendisi karar verecekmiş gibi davranıyor. Gensler da onun yancısı… İkisi de kripto inovasyonunu engellemek istiyor. Gensler’ın tek amacı politik olarak yükselmek. ABD halkını düşünmüyor”

“Coinbase kumarhaneyse neden kabul ettiniz!”

Gensler’ın kripto paraların regüle edilmesi konusunda çok kötü bir yönetim sergilediğini belirten Scaramucci, Coinbase ve kumarhane örneğini verdi:

“Coinbase ve diğer kripto para borsaları için, ‘kripto kumarhanesi’ diyor. O zaman onları da kumarhane gibi regüle et! Amerika’da kumarhane yok mu? Hepsi de regüle edilmiş durumdalar. Eğer Coinbase’e dava açacaksan ve çalışma şeklinin kanunları çiğnediğini iddia ediyorsan neden onlara izin verdin. Coinbase halka arz olmuş, Nasdaq’ta listelenen bir şirket…”

“Gensler yüzünden diğer ülkeler önümüze geçecek”

Gensler’ın çok kötü bir regülatör olduğunu belirten Scaramucci, ABD’nin “Gensler gibiler” yüzünden kripto alanında geride kalacağını iddia etti:

“Coinbase, Bermuda seçeneğini gösterdi. Başka adalar var. Dubai, Abu Dabi, Hong Kong gibi yerler de kripto para şirketlerini çağırıyor. Gensler ve Warren ise maalesef, teknolojik gelişmeleri istemiyor. Gensler’ın yaptıkları yüzünden ABD bu konuda geride kalabilir. Şirketler başka ülkelere kaçabilir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl