Kripto bankası Seba’dan Asya açılımı: Hong Kong’da ofis açtılar

İsviçre merkezli kripto bankası Seba Bank, Hong Kong'da yeni bir ofis açarak Asya-Pasifik bölgesi büyümesine ilk adımını attı.

Yeniden Asya’nın kripto merkezi olma çalışması başlatan ve bu konuda Singapur ile bir yarış içerisine giren Hong Kong, kripto bankası Seba’nın Asya-Pasifik bölgesi büyüme projelerinde ilk adımı oluşturdu. İsviçre merkezli şirket bölgedeki ilk ofisini burada açtı.

Seba Bank CEO’su Franz Bergmueller konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uluslararası finans merkezlerinden biri olan ve bu konuda önemli bir geçmişi bulunan Hong Kong, kripto paralarda küresel bir lider olma konumunu sağlamlaştırıyor. Ülke aynı zamanda kripto paraları destekleyici adımlar da atmaya başladı” dedi.

Seba’nın Hong Kong ofisini ise, daha önce Credit Suisse, HSBC, Merrill Lynch ve Hong Kong’un mali regülatörü olan Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) gibi yerlerde çalışmış olan Ludovic Shum yönetecek.

Hong Kong SEC’si kısa süre önce yaptığı açıklamada, bazı kripto paralar çıkarılacak ETF’lerin yatırımcılara satılmasına izin vermeyi plânladığını ve ayrıca küçük yatırımcının da sanal varlık alıp satmasına izin verme hazırlıklarını başlattıklarını duyurmuştu. SEC ayrıca güvenlik konusundaki endişelerle ilgili de, “Gerekli önlemler alındığında kripto para yatırımlarındaki riskler artık yönetilebilir hale geşlmiştir” demişti.

Seba’nın Hong Kong şubesi ilk etapta piyasa araştırması ve danışmanlık hizmetlerine yönelecek. Şirket kripto paralar konusunda kredi verme, stake etme, NFT saklama, banka hesabı açma ve yatırım danışmanlığı gibi hizmetler de veriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl