Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

gensler

Reuters, Obama döneminde Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) başkanlığı görevini yürüten Gary Gensler’ın Biden yönetimi tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak atanacağını bildirdi.

Süreç hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan habere göre söz konusu atama, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Gensler, Biden’ın başkanlık seçimini kazanmasından kısa bir süre sonra geçiş ekibine dahil olmuştu.

Gensler’a “kripto para dostu” yakıştırması yapılıyor.

Gensler, daha önce Kongre önünde kripto paralar ve blokzincir teknolojisi konusunda bir konuşma yapmış ve bu varlıklarla dolandırıcılık organizasyonları kıyaslamalarına karşı çıkmıştı. Tecrübeli ekonomist ayrıca, ABD’nin karşı çıktığı ve başlangıcına izin vermediği Facebook dijital parası Libra’nın da ABD kanunlarının gereksinimlerini karşıladığını belirtmişti.

XRP’nin menkul kıymet olduğunu söyledi

MIT’de Bitcoin ve blokzincir üzerine zaman zaman konuşmalar da yapan Gensler, burada ünlü startup Ripple şirketinin parası XRP’nin kendisine göre bir menkul kıymet olduğunu da belirtmişti. 63 yaşındaki tecrübeli isim, blokzincir teknolojisini de değişimin katalizörü olarak görüyor.

Öte yandan mevcut SEC başkanı Elad Roisman, Trump ekibinden bir isim olan Jay Clayton’ın görevi bırakmasının ardından mevcut komisyonerlerin arasından seçilmişti. Biden göreve gelince Roisman’ın koltukta kalıp kalmayacağı bilinmiyordu fakat Cumhuriyetçi kanattan olduğundan kalma olasılığı zayıftı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl