Gary Gensler ABD ordusuna seslendi: Dolar ve euro varken diğerleri gereksiz

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, ABD ordusu ve SEC arasındaki iş birliği çerçevesinde düzenlenen Twitter Spaces konuşmasında kripto paraların büyük bölümünün yok olacağı fikrini yineledi. Gensler ayrıca dolar ve euro varken diğer paralara ve yatırımlara gerek olmadığını da söyledi.

SEC başkanlık koltuğuna oturduktan sonra kripto paralar hakkında attığı olumsuz adımlar ve yaptığı negatif açıklamalarla bilinen Gary Gensler, Twitter Spaces konuşmasında bu kez ABD ordusu mensuplarına seslendi.

“Kripto paraların regülasyon uyumları yok”

Daha önce yaptığı birçok açıklamadan farklı konuşmayan Gensler, yine kripto regülasyonlarına değindi ve şunları söyledi:

“Kripto para endüstrisi Vahşi Batı gibidir. FOMO’ya kapılabileceğiniz gibi ayı sezonlarında ters yönde panik de yaşayabilirsiniz. Bu tür varlıkların menkul kıymet regülasyonlarıyla uyumları yok ama olmalı…”

“Dolar ve euro varken gerek yok”

Kripto paraların çoğunun yok olacağını belirten Gensler ABD doları ve euro gibi paralar varken diğer yatırım araçlarına çok fazla yer olmadığını da kaydetti:

“Tarih bize, ABD doları ve euro gibi büyük paralar varken diğer mikro-paralara gerek olmadığını gösteriyor. Çünkü girişim sermayeleri bir yerde yok olur, startup’lar gider, ama en sonunda dolar ve euro gibi büyük paralar kalır. Binlerce kripto para da yok olacaktır”

Gensler ayrıca kripto paraların büyük bölümünün menkul kıymet olduğunu ve bu yüzden SEC’nin kontrolünün altına girmesi gerektiğini de söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl