SEC tehlikesini gören Binance, ABD yatırımlarını önceden kesti

SEC'nin dava açtığı Binance borsasının yatırım kolu Binance Labs'in bu sene başından beri ABD'deki yatırımlarını adeta bıçak gibi kestiği ortaya çıktı. Yatırım şirketi, bu senenin ilk çeyreğinde sadece 1 ABD'li firmaya yatırım yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in, 9 milyar dolar değerdeki yatırım kolu Binance Labs’in ABD’deki yatırımlarını neredeyse sıfır noktasına getirdiği görülüyor.

SEC davasından önce de birçok regülasyon sorunu yaşayan, hatta bir başka düzenleyici kurum CFTC’nin de dava açtığı Binance, bu senenin ilk çeyreğinde sadece bir ABD’li şirkete yatırım yaptı.

ABD medyasından The Block’un verdiği bilgiye göre Binance Labs’in ilk çeyrekte yatırım yaptığı tek şirket Kaliforniya merkezli startup Polyhedra Network oldu.

2022’nin 2. çeyreğinde 11, üçüncü çeyreğinde 10 ve 4. çeyreğinde de 7 ABD’li firmaya yatırım yapan Binance Labs, bu sene ise ilk çeyrek itibarıyla sadece 1 şirkete fon sağladı.

Şikretin startup yatırımlarını hızlandırma programında da düşüş oldu. Bir önceki çeyrekte 7 olan rakam, 2023’ün ilk çeyreğinde 3’e düştü.

Binance Labs’in 25 ülkede 200’den fazla şirkette yatırımı bulunuyor.

Şirket ayrıca yatırımları vasıtasıyla BNB Chain üzerindeki aktiviteyi de ciddi şekilde artırmasıyla biliniyor. Son açılan davada SEC, BNB’nin de yatırım sözleşmesi olduğunu ve bu yüzden menkul kıymet kategorisine girdiğini ifade etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl