SEC, bir kripto para projesini daha dava etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Dragonchain'i kayıt dışı menkul kıymet satışı suçlamasıyla dava etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para projesi Dragonchain ve kurucusuna dava açtı.

SEC’den yapılan açıklamada, John Joseph Roets ve kontrolündeki kuruluşlar Dragonchain Inc., Droganchain Foundation ve The Dragon Company’nin kayıt dışı menkul kıymet satması nedeniyle suçlandığı bildirildi.

SEC, 2017 yılında Roets, Dragonchain ve vakfın “DRGN” koduyla işlem gören Dragon token’larının “indirimli ön satış” ve ICO olmak üzere iki aşamada kayıt dışı şekilde satışını yaptıklarını iddia ediyor. Bu satışlarda ABD dahil, dünya çapında yaklaşık 5 bin yatırımcıdan yaklaşık 14 milyon dolar toplandığı ifade ediliyor. SEC’nin dava dilekçesinde, sanıkların menkul kıymet olarak nitelendirilen DRGN token’larını yatırımcılara pazarladıkları, DRGN’nin yatırım değeri, fiyatlandırması ve borsalarda listelenmesi hakkında kamuoyu önünde görüş belirttikleri kaydedildi.

Roets, Dragonchain ve vakfın, 2017’deki satışla kalmayıp ona ek, 2019 ve 2022 arasında teknolojiyi daha da geliştirmek ve pazarlama harcamalarını karşılamak için bir eyalet regülatörünün menkul kıymet olduğunu belirlediği DRGN’yi satarak 2.5 milyon dolar daha topladığı sürülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl