SEC’den Ether ETF hamlesi: “Yüzde 90 kabul edilecek”

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, SEC'nin Ether vadeli ETF'lerini bir an önce onaylamak ve muhtemel bir hükumet kapanması öncesi "bu sorundan" kurtulmak istediğini belirtti.

Bloomberg’in ünlü ETF analisti Eric Balchunas tarafından önemli bir iddia ortaya atıldı. Balchunas attığı tweet ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) vadeli Ether ETF’lerini bir an önce işleme almak ve kabul etmek istediğini belirtti.

Balchunas attığı tweet’te ekim ayı başı itibarıyla bu ETF’lerin onaylanma oranının yüzde 90 olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Spot ETF konusu belirsizliğini korurken, Ethereum vadeli ETF’ler ise ekim ayı başı itibarıyla yüzde 90 oranında kabul edilecekler. SEC’nin vadeli Ether ETF’lerini bir an önce kabul etmek ve muhtemel bir hükumet kapanması öncesi bu dosyaları masasından kaldırmak istediği yönünde haberler alıyoruz. Kurum, başvuru yapan şirketlere cuma günü öğle saatine kadar, dosya güncellemesi için süre tanıdı”

Bilindiği üzere Cumhuriyetçiler ve Demokratların finans konularında bir türlü anlaşamaması “hükumet kapanması” ile sonuçlanabilir. Hükumet kapanması demek, ABD’de, güvenlik ve bazı zorunlu sağlık hizmetleri dışındaki kamu kurumlarının çalışmaması demek oluyor.

Bu kurumlardan bir tanesi de, kapanma durumunda 5000’den fazla çalışanı maaş alamayacak olan SEC olacak. Gary Gensler, dünkü Finansal Hizmetler Komitesi toplantısında hükumet kapanması durumunda SEC’nin “iskelet gibi” bir kuruma dönüşeceğini ve işlevini kaybedeceğini belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl