SEC’nin masasındaki Ethereum ETF başvurusu 15 oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bu sene bir Bitcoin spot ETF başvurusunu onaylayıp onaylamayacağı merakla beklenirken, kuruma gelen Ethereum vadeli ETF sayısı da her geçen gün artıyor.

SEC’nin masasına gelen Ethereum vadeli ETF başvurusu sadece 13 günde 15 oldu. Hatırlanacağı üzere 2 hafta önce cuma günü Volatility Shares şirketinin Ether Strategy ETF başvurusuyla başlayan furya, daha sonra üst üste yapılan başvurularla devam etmişti.

Bloomberg’in ETF analistlerinden biri olan James Seyffart ise konuyla ilgili çok önemli bir bilgi verdi ve resmi Ether ETF başvurularının listesini paylaştı.

“Yeni bir dönemin içindeyiz”

Seyffart başvurularla ilgili önemli bir de yorum yaptı ve şunları söyledi:

“Artık yeni bir dönemin içindeyiz. Volatility Shares ETF başvurusundan bu yana 13 gün geçti. Ethereum vadeli ETF’lerinin ilkiydi. 2021 yılında SEC bu tür başvuruları birkaç gün içinde firmaların geri çekmesini isterdi. Mayıs ayında bu süre bir haftaydı. Ancak şimdi hala böyle bir talepte bulunmadılar. Kabul edilme ihtimalleri zaman geçtikçe artıyor”

Hatırlanacağı üzere Seyffart ve meslektaşı Eric Balchunas, geçtiğimiz hafta da çok önemli bir rapora imza atmışlar ve elde ettikleri sonuçlar çerçevesinde SEC’nin bu sene bir spot Bitcoin ETF onaylama ihtimalini %65 olarak gördüklerini belirtmişlerdi.

SEC’nin spot Bitcoin ETF’leri konusunda vereceği en yakın tarihli karar pazar günü açıklanacak. ARK Invest şirketinin ETF başvurusu için erteleme kararı çıkması bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl