SEC’ye üç yeni ETF başvurusu: Aynı anda Bitcoin ve Ether fonu

Geçtiğimiz cuma başlayan ve pazartesi hızla devam eden kripto ETF başvuruları sürüyor. Son olarak dün, ProShares ve Bitwise şirketleri Bitcoin ve Ether fiyatını aynı anda takip eden 3 adet vadeli ETF başvurusunda bulundular.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yağmur gibi yapılan kripto ETF başvuruları devam ediyor. Bloomberg analisti James Seyffart’ın verdiği bilgiye göre dün itibarıyla ProShares ve Bitwise şirketleri toplamda 3 ETF başvurusunda bulundular.

Proshares şirketi, geçtiğimiz gün yaptığı Ethereum vadeli ETF’ine ek olarak yaptığı son başvuruda Bitcoin ve Ether fiyatını birlikte takip eden vadeli bir ETF sundu.

Bitwise şirketi de yine hem Bitcoin hem Ether fiyatını vadeli olarak takip eden iki ayrı ETF başvurusunda bulundu. İki borsa yatırım fonu “Eşit ağırlık” ve “Piyasa ağırlığı” olarak adlandırıldı.

Analist Seyffart şu anda SEC’nin önünde 12 adet Ethereum vadeli ETF dosyası olduğunu belirtti ve “Zannediyorum yarın (bugün) bir başvuru daha gelecek” dedi.

Hatırlanacağı üzere Seyffart ile bir başka Bloomberg analisti olan Eric Balchunas, Ethereum vadeli ETF başvurularının ardından SEC’nin spot Bitcoin ETF başvurularına da onay verebileceğine yönelik bir rapor yazmışlardı.

İki analist raporlarında şu ifadeleri kullanmışlardı:

“Son yaşanan olaylar ve Eric Balchunas ile elde ettiğimiz bilgiler çerçevesinde bu sene bir spot Bitcoin ETF onaylanma oranını %65’e çıkardık. Bu oran birkaç hafta önce yüzde 50, birkaç ay önce ise yüzde 1’di”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl