Fortune: Ethereum Vakfı’na soruşturma açan kurum SEC

Kripto para piyasaları, Ethereum Vakfı'na açılan soruşturmayla sarsılırken, ABD medyasından Fortune ise bu soruşturmanın arkasında SEC'nin olduğunu yazdı.

ABD medyasından Fortune, Ethereum Vakfı’na açılan soruşturmanın arkasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) olduğunu yazdı. Finans medyası devi ayrıca SEC’nin Ethereum Vakfı’yla ilişkisi olduğunu düşündüğü bazı ABD’li şirketlere de bilgi ve belge talebi yazısı gönderdiğini belirtti.

“Ether için baskı yapılıyor”

Fortune’un haberinde SEC’nin, Ether’in bir yatırım sözleşmesi olarak görülmesi için adeta şirketlere baskı yaptığı ve Ethereum Vakfı’yla olan bağları gösterebilecek “herhangi bir belge ya da bilgi” talebinde bulunduğu iddia edildi.

Bu taleplerin gittiği şirketlerden birisinin yöneticisiyle de konuşan Fortune, “staking” sistemine de değindi. Haberde, ismi gizli tutulan şirketin yöneticisinin sözlerine yer verilirken, yönetici “SEC, düğmeye ilk olarak Ethereum’un Hisse Kanıtı’na geçmesiyle bastı” dedi. Hatırlanacağı üzere Ethereum 2022’nin eylül ayında Merge güncellemesini başarılyla tamamlamış ve Hisse Kanıtı’na (PoS) geçmişti.

Ethereum Vakfı’na açılan soruşturma ve bu soruşturmanın SEC tarafından başlatıldığı haberlerinin ardından ise Bitcoin 63 bin doların, Ether ise 3200 doların altına indiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl