SEC, bir Ethereum token satışına onay vererek ilke imza attı

ABD'nin düzenleyici kurumu SEC, Blockchain tabanlı oyun girişimi PoQ'nun Ethereum tabanlı token satışını onayladı. Bu, komisyonun Ethereum token'larıyla ilgili verdiği ilk onay kararı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir ilke imza atarak Ethereum tabanlı oyun girişimi Pocketful of Quarters’ın (PoQ) token satışını onayladı.

Perşembe günü bir bildiri yayınlayan SEC’in kurumsal finansman birimi, PoQ’nun ERC-20 standardına dayalı Quarters token’larını menkul kıymet olarak kaydetmeden satabileceğini belirtti.

Bildiride Quarters token’larıyla ilgili bazı kısıtlamalardan da bahsediliyor. Örneğin token’ların satıldıkları sırada oyun amaçları için anında kullanılabilir olmaları ve sadece onaylı hesapları olan geliştiricilerin ve influencer’ların (etkili kimseler) işlem yapabilmeleri bunlardan bazıları.

Bu, SEC tarafından token satışı yapmak isteyen bir firmaya verilen ikinci “no action letter” ancak Ethereum token’ları için bir ilk. SEC konuyla ilgili ilk kararını Nisan ayında uçak kiralama servisi TurnKey Jet için vermiş ve şirketin özel, izinli ve merkezi bir Blockchain ağı üzerinde çalışan TKJ token’larının menkul kıymet olmadığını onaylamıştı.

Ek olarak kurum, bu ayın başlarında Blockstack’e de Reg A+ çatısı altında 28 milyon dolarlık bir token satışı için onay vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl