Kripto piyasasının merakla beklediği SEC-Grayscale davasında yine karar çıkmadı

Geçtiğimiz hafta da kesin bir kararın çıkmadığı Grayscale-SEC davasında bugün de mahkeme heyeti sessiz kaldı. Gözler şimdi, kararın çıkma ihtimali olan diğer gün cumaya çevrildi.

ABD’de SEC ile Grayscale arasında 1 seneden uzun süredir devam eden ve bugün bir karar çıkması beklenen mahkemede heyet yine sessiz kaldı. Karar için yeni duruşma cuma günü yapılacak.

Beklenen olmadı

Kripto dünyası kararın geçtiğimiz hafta cuma günü çıkmasını bekliyordu ancak mahkemeden yine erteleme kararı gelmişti. Bugün ise bu kararın çıkmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak mahkeme yeniden sessiz kaldı ve karar vermedi.

Grayscale baş hukuk müşaviri olan Craig Salm yaptığı açıklamada “Bugün de karar çıkmadı” dedi. Yine Grayscale’in CEO’su olan Michael Sonnenshein da yine tweet attı ve “Bugün karar yok” dedi.

Blockworks iddiası: SEC’ye “Bir kez daha bak” diyecekler

Hatırlanacağı üzere gün içinde ABD medyasından Blockworks konuyla ilgili bir haber yapmış ve mahkeme heyetinin “büyük ihtimalle” SEC’ye, Grayscale’e verdiği ret kararını yeniden gözden geçirmesini tavsiye edeceğini belirtmişti. Kurum, bu şekilde Grayscale’in yeniden başvuru yapmaya zorlanacağını ve sürecin de yine 240 gün uzayacağını dile getirmişti.

Bilindiği gibi Grayscale, GBTC ürününü spot ETF’e çevirmek istiyor ancak SEC, geçen sene yapılan son başvuruyu da reddetmişti. Grayscale ret cevabının geldiği gün kuruma dava açmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl