Kripto karşıtı adımlar adan SEC’nin hedefinde şimdi de Bitcoin madencisi Marathon var

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden olan Marathon Digital da SEC'nin yatırım sözleşmesi ihlali denetimlerine takıldı. Marathon, dün açıkladığı ilk çeyrek raporunda 10 Nisan günü SEC'nin kendilerine mahkeme celbi gönderdiğini duyurdu.

ABD ve dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden olan Marathon Digital, Kanada sınırındaki Montana eyaletinde bulunan 100 megawatt’lık veri merkeziyle alakalı SEC’den bir mahkeme celbi aldı. Açıklama, şirketin dünkü 2023 ilk çeyrek raporunda resmen duyuruldu.

Çeyrek raporundaki bilgilendirmeye göre, SEC bu mahkeme celbini 10 Nisan günü gönderdi. Yapılan açıklamada, “Anladığımız kadarıyla SEC, federal menkul kıymet kanunlarının ihlal edilip edilmediğini araştırıyor. Kendileriyle düzenli olarak iletişim halindeyiz” denildi.

SEC, 2021 yılının 3. çeyreğinde de yine Montana’daki tesisle ilgili aynı sebepten Marathon şirketine bir mahkeme celbi göndermişti. Dolayısıyla bu celp, şirketin SEC tarafından aldığı ikinci belge konumunda yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Marathon Digital, geçtiğimiz gün Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de büyük ölçekte bir madencilik tesisi kurma anlaşması yaptığını açıklamıştı. Şirket, dijital varlıklar konusunda altyapı hizmeti veren Zero Two firmasıyla anlaşma sağlamıştı.

SEC’den gelen mahkeme celbine rağmen şirketin hisselerinde dün %8’den fazla yükseliş yaşandı ve hisse değeri 10 doların üzerine çıktı. Marathon hisseleri son 3 ayda da %75’lik yükseliş gösterdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl