Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC’in flaş kararı, ICO’ların Asya’ya taşınmasına neden oluyor

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olan Securities and Exchange Commission (SEC), geçtiğimiz günlerde flaş bir karar almış ve ICO’ların denetlemeye tabii olacağını duyurmuştu. Cointelegraph’ın haberine göre, SEC’in aldığı bu karar ICO başlatmayı planlayan yatırımcıları paniğe sevk etti. Muhtemel proje geliştiricileri Asya’ya geçmeyi planlıyor. Bu durum da bölgedeki birçok ICO yatırımcısı ve şirketleri oldukça heyecanlandırdı. Bitcoin madencilik şirketi Blockchain Global Limited’in danışmanı Sebastian Quinn-Watson’a göre, Asya merkezli danışmanlar ve yatırımcılar SEC’in aldığı bu kararı alkışlarla karşılıyorlar: “Asya merkezli danışmanlar ve yatırımcılar, SEC’in...

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olan Securities and Exchange Commission (SEC), geçtiğimiz günlerde flaş bir karar almış ve ICO’ların denetlemeye tabii olacağını duyurmuştu.

Cointelegraph’ın haberine göre, SEC’in aldığı bu karar ICO başlatmayı planlayan yatırımcıları paniğe sevk etti. Muhtemel proje geliştiricileri Asya’ya geçmeyi planlıyor. Bu durum da bölgedeki birçok ICO yatırımcısı ve şirketleri oldukça heyecanlandırdı.

Bitcoin madencilik şirketi Blockchain Global Limited’in danışmanı Sebastian Quinn-Watson’a göre, Asya merkezli danışmanlar ve yatırımcılar SEC’in aldığı bu kararı alkışlarla karşılıyorlar:

“Asya merkezli danışmanlar ve yatırımcılar, SEC’in bu kararının ardından oldukça keyiflendi. Yetenekli kurucuları ve şirketleri Asya’ya çekmek için daha fazla para yatırmaya hazır ve istekli olan Çinli ve Singapurlu yatırımcılarımız var.”

Asya’daki kripto para birimi faaliyetlerinde son durum

Henüz şimdiden bölgede Ethereum tabanlı bir proje geliştiren ve milyonlarca dolarlık bir ICO başlatmaya planlayan Eximchain isimli bir şirket var.

Şirketin CEO’su Hope Lui’ye göre bölgede, özellikle Çin’de başlatılacak olan ICO’ların yakın gelecekte önemli oranda artacak.

Öte yandan Çin merkez bankası, yakın gelecekte kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Bunların yanı sıra Singapur merkez bankası, Blockchain teknolojisiyle tüm dünyadaki merkez bankalarını birbirine bağlamayı amaçlayan Project Ubin adlı bir proje hazırladı. Proje kapsamında merkez bankaları sınır ötesi işlemleri teknolojiyi kullanarak gerçek zamanlı olarak halledebilecekler.

Quinn-Watson’a göre projenin ilk etkisi ICO’larını bölgede başlatacak olan ABD’li Blockchain şirketlerinin sayısındaki artış olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl