Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Yatırımcılarını “büyük borsalarda listeleneceğiz” diyerek dolandıran projeye SEC darbesi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) 2017'de yatırımcılarını gerçek olmayan iddialar ve vaatlerle dolandıran projenin sorumlusuna karşı harekete geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), sahte bir ICO düzenleyen çevrim içi yetişkin içerik platformu Fantasy Market’in CEO’su Jonathan Lucas’ı dolandırıcılıkla suçluyor.

SEC’in açıklamasına göre şirket, satılan token’ların platform üzerindeki canlı pornografik performanslarda belirli eylemleri istemek için kullanılabileceğini iddia etti.

Şirketin LinkedIn profilinde Fantasy Market, “Canlı, müşteri kontrolünde dijital performanslar için bir pazaryeri. Token’larımızı kullanarak oyuncuların şov sırasında söyleyeceklerini ve yapacaklarını kontrol edersiniz.” şeklinde tanımlanıyor.

Lucas dışında şirkette yer alan tüm ekip üyelerinin sahte olduğu iddia ediliyor. 3 Eylül – 16 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen ICO’da her bir token 20 cent karşılığında satıldı ve 125 milyon FMT token’ı ie 25 milyon dolar hedeflendi.

Altı haftalık dönem sonunda Fantasy Market, 100’den fazla yatırımcıdan yaklaşık 63,000 dolar topladı.

SEC, Lucas’ın FMT’lerin satışını potansiyel alıcıları yanıltarak tanıttığını ileri sürdü. CEO, yatırımcılara akredite yatırımcılar için özel bir ön satış gerçekleştirildiğini söylerken oysa böyle bir şey olmamıştı. Ayrıca Lucas, token’ın büyük borsalarda listeleneceğini de iddia etmişti.

SEC, hiçbir token’ın ihraç edilmediğini ve Ethereum uygulamasının hiç var olmadığını söylüyor. Toplanan para, ürünü oluşturmak yerine pazarlamaya harcandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl