Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC, iki Bitcoin ETF başvurusunu daha incelemeye başladı

Nisan ayında WisdomTree’nin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu incelemeye alan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SkyBridge ve Fidelity'nin de Bitcoin ETF başvurularını resmen incelemeye başladı.

SEC’nin resmi dosyalarına bakıldığında Amerikan regülasyon kurumunun iki Bitcoin ETF başvurusunu daha resmi olarak incelemeye başladığı görülüyor. SkyBridge Capital ve Fidelity Investments’ın Bitcoin ETF teklifleri artık SEC tarafından resmen inceleme altında…

Beyaz Saray’da iletişim başkanlığı görevi de yapmış olan Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital şirketinin ETF başvurusu kabul edilirse New York Borsası’nda, Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin ETF teklifi kabul edilirse de, CBOE’nin BZX borsasında işlem görecek.

İnceleme altında 6 Bitcoin ETF başvurusu var

SkyBridge ve Fidelity ile birlikte resmi olarak inceleme altında olan ETF başvurusu sayısı 6’ya yükselmiş oldu. 10 tanesi ise hala bekleme aşamasında…

SEC, 45 gün içinde şirketlerin sırasına göre bir ön karar verebilir ancak kurum, bu süreyi 240 güne kadar uzatma hakkına da sahip. Resmi olarak inceleme altında olan diğer ETF başvuruları ise şu şekilde: VanEck, Kryptoin, WisdomTree ve Valkyrie.

SEC şu ana kadar hiçbir ETF başvurusunu onaylamadı ancak uzamanlar bu sene olumlu bir karar çıkma olasılığını, geçmiş yıllara oranla çok daha yüksek görüyorlar. Kanada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ise birkaç Bitcoin ETF başvurusunu onaylamasının yanında Ethereum ETF’ini de kabul etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl