SEC’den Bitcoin ETF’lerinde son dakika müdahalesi: S-1 dosyalarına yeni yorum

Kripto ve finans dünyası Bitcoin spot ETF'lerinde çıkacak karara odaklanırken, ABD merkezli Dijital Ticaret Odası’nın CEO’su Perianne Boring, SEC'nin, başvuru yapan şirketlerin S-1 dosyaları için ek yorumlar getirdiğini ve bu durumun bir "erteleme" sinyali olduğunu ifade etti.

Bitcoin spot ETF’lerine onay beklentisi fiyatı dün akşam itibarıyla 47 bin doların da üzerine çıkarırken, Dijital Ticaret Odası’nın CEO’su Perianne Boring’den ret kararına yönelik bir tweet geldi.

“Bu erteleme işaretidir”

Kripto paralar ile blok zinciri konusunda yenilikleri desteklemek ve regülasyon kurumlarıyla iş birliği yapma amacını güden bir oluşum olan Dijital Ticaret Odası’nın (Chamber of Digital Commerce) CEO’su konumundaki Boring, “SEC, şirketlerin S-1 dosyalarıyla ilgili ek yorumlar yaptı. Bu bence bir erteleme sinyalidir” dedi.

James Seyffart: Bence değil

Bloomberg’in ETF analisti olan ve bu süreçte yaptığı yorumlar, kripto para yatırımcıları tarafından da dikkatle takip edilen James Seyffart ise, bilginin doğru olduğunu ancak bunun bir ret/erteleme işareti olmadığını ifade etti:

“Evet, doğru… S-1 dosyalarıyla ilgili ek yorumlar, bizler, işlem ücretleriyle ilgili bilgi edinirken geldi. Bu olağan dışı bir durum değil. Yarın (*bugün) daha fazla değişiklik bekleyebiliriz. Ancak ben bunun bir erteleme (*ret) sinyali olduğunu düşünmüyorum”

Erteleme mi, ret mi?

Bir kullanıcı ise Boring’e “ARK Invest konusunda erteleme kararı çıkamaz. Karar olumsuz olacaksa, bu ret olur” dedi. Dijital Ticaret Odası’nın CEO’su Boring ise, “Evet bu ret kararı zaten, önlenemez gidişatın ertelenmesi olur” diyerek, ertelemeden kastının ret olduğunu da belirtti.

Bilindiği üzere SEC’nin 10 Ocak’a kadar vermesi gereken zorunlu son karar sadece ARK Invest’i kapsıyor. Ancak uzmanlar kurumun sadece ARK Invest ile yetinmeyeceğini ve tüm şirketler için ortak bir karar vereceğini ifade ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl