SEC, bugünkü konferansta kriptoya karşı agresif sinyaller verdi

Kripto para şirketlerine karşı katı tutumunu sürdüren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Washington’da düzenlenen bir hukuk konferansında yaptırım eylemlerini agresifleştirerek devam ettireceğinin sinyallerini verdi.

Konferansta, “Kriptoyu görmezden gelmeyeceğiz” diyen SEC’in icra bölümü direktörü Gurbir Grewal,”Hangi teknolojinin kullanıldığına bakmaksızın dava açmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“SEC, ihlallere kayıtsız kalmayacak”

Kripto para endüstrisinin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini belirten Grewal, SEC’nin bu ihlallere kayıtsız kalmayacağını yineledi.

SEC Başkanı Gary Gensler da dünkü NYC Zirvesi’nde verdiği röportajda Grewal ile benzer şeyleri söylemişti. Gensler, “Kripto para piyasalarında ister kendisine merkeziyetsiz desin ister merkezi, bu tür şirketler menkul kıymet piyasalarıyla aynı şekilde hizmet vermesinin yanında birbirlerinden ayrılabiliyorlar. Bu aracı kurumlarının hepsinin bizimle yani SEC’yle kayıt yaptırması gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Komisyon üyesinden SEC’ye eleştiri

Öte yandan konferansta Grewal’ın konuşmasının ardından Komisyon Üyesi Mark Uyeda, SEC’nin “yaptırım yoluyla düzenlemelerini” eleştirmek için sahneye çıktı ve özellikle kripto para yatırımcılarının endişelerinden bahsetti. Uyeda, komisyonun yeni kurallar aracılığıyla kripto para sektörü ile baş etmek yerine direkt yaptırıma yönelme eğiliminde olduğunu savundu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl