SEC’nin “yatırım sözleşmesi” dediği 19 token’da işlem hacmi artıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) haziran ayında Binance ve Coinbase borsalarına açtığı "kayıtsız yatırım sözleşmesi satışı" davalarının ardından bu kategoriye dahil olan 19 token'da ciddi bir işlem hacmi yükselişi yaşanıyor.

SEC’nin kayıtsız yatırım sözleşmesi davaları operasyonunun ardından, bu gruba dahil olan 19 token’da toplamda 20 milyar dolara yakın bir değer kaybı yaşanırken, bu kriptolardaki işlem hacmi artışı da gözlerden kaçmıyor.

Araştırma şirketi CCData’nın bulgularına göre, bu 19 token’ın toplam işlem hacminde yüzde 2’lik artış yaşandı ve piyasa payı %13’e çıktı. İşlem hacminin artması ise, 19 token’ın toplam piyasa değerinin yüzde 20 kadar düşmesine engel olamadı.

Araştırma şirketinin verdiği bilgilerde ayrıca, bu tarz token’ların bazılarının, Robinhood ve Bakkt gibi platformlar tarafından liste dışı edilmelerine rağmen bile yine yüksek hacimlere sahip olabildikleri kaydedildi.

Bazı yatırımcıların ise, ayrı bir davada çıkan XRP kararının ardından bu token’lara da yatırım yaptıkları, ve benzer bir kararın çıkmasına yönelik umut sahibi oldukları belirtiliyor.

Dijital varlık yatırım firması olan Arca’ki trader’lardan biri olan Kyle Doane konuyla ilgili olarak, “Yatırım sözleşmesi olarak belirtilen token’lar, yatırımcılar tarafından iyi bir haber çıkma olasılığına yönelik olarak trade ediliyorlar. XRP kararından sonra regülasyonlardaki netlik daha da kötü seviyeey geldi. Bu da aslında fiyatların daha da geriye gitmesine neden oldu” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl