SEC davasının ardından kripto şirketinden 25.000 ETH çekimi

SEC'nin üst üste açtığı davalar ve uyarıları üzerine birçok önlem alan kripto trading şirketi Cumberland şimdi de Coinbase ve Binance borsalarından 25 bin adet Ether çekimi yaptı. Bu çekimlere ayrıca AXS, SHIB, COMP, LINK, CRV gibi token'lar da eklendi.

Ay başında SEC’nin Filecoin uyarısı üzerine bu token’da trade işlemlerini durduran, Binance’e açılan davanın ardından ise Circle’dan 60 milyon dolardan fazla USDC çeken kripto trading şirketi Cumberland, ABD tarafındaki adımlarına devam ediyor.

Zincir üstü veri takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre Cumberland şirketi şimdi de Coinbase borsasından 20.000, Binance borsasından ise 4850 Ether çekimi yaptı. Şirket ayrıca iki borsadan yaptığı token çekimlerine AXS, SHIB, COMP, LINK, CRV ve AAVE’yi de ekledi.

Etiketlediği milyonlarca cüzdan ile her gün zincir üstü analizlerde bulunan Nansen’in verdiği bilgiye göre de; Cumberland şirketi son 24 saatte Binance borsasından 23 milyon dolarlık BUSD çekti ve bunları Paxos platformuna taşıdı. Bilindiği üzere New York Finansal Hizmetler Departmanı, Paxos şirketinden BUSD üretimini durdurmasını istemiş, şirket de bu talebi kabul etmişti.

Cumberland şirketinin bu adımlarının SEC’nin açtığı davalar ve yaptığı yatırım sözleşmesi uyarının ardından gelmesi de dikkat çekiyor.

Cumberland dün de, Circle şirketinden 67.9 milyon dolarlık USDC çekmiş ve bu rakamın 67.1 milyon dolarlık kısmını da Coinbase borsasına göndermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl