SEC’ye karşı önemli hamle: Eski savcı artık Binance tarafında

Binance, SEC'nin açtığı dava için çok güçlü bir hukuk ekibi oluşturuyor. Şirket son olarak ABD Adalet Bakanlığı'nda 15 yıl çalışmış ve başsavcı yardımcılığı da yapmış olan Kendall Day'i SEC'ye karşı kendisini savunacak olan ekibe kattı.

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance, SEC ile olan davasına ne kadar güçlü girmek istediğini bir kez daha gösterdi. Şirket, ABD Adalet Bakanlığı’nda bir dönem başsavcı yardımcılığı da yapan ve 15 yıl kurumda çalışan Kendall Day’i kadrosuna kattı. Day’in Binance’e katılımı mahkeme dosyasında da resmen yazıldı.

Bloomberg’in gördüğünü belirttiği mahkeme dosyasına göre Day, davada Binance’in danışmanlığını yapacak. Şu anda Washington DC’de Gibson Dunn & Crutcher adlı avukatlık şirketinin ortağı olan Day, ABD Adalet Bakanlığı’nda başsavcı yardımcılığının yanı sıra Para Aklama ve Varlık Ele Geçirme Departmanı’nda başkanlık da yapmıştı.

SEC’nin açtığı davanın ardından yoğun şekilde hukuk ekibini güçlendirme çalışmalarına başlayan Binance, geçtiğimiz günlerde de SEC’nin eski yöneticilerinden olan George Canellos’u da ekibe dahil etmişti.

SEC gibi CFTC tarafından da dava açılan Binance aynı zamanda ABD Adalet Bakanlığı tarafından da şu anda soruşturma altında bulunuyor. Uzmanlar, bakanlığın Binance’e kısa süre içerisinde ana konusu para aklama olan bir dava da açabileceğini belirtiyorlar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl