Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC, 8 kripto para şirketini PAUSE listesine ekleyerek uyardı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “Kamuya Uyarı: Kayıtsız olup fon talep eden kuruluşlar” (kısaltılmışı – PAUSE) listesine 28 şüpheli şirketi ekledi. Listedeki 8 firma ise dijital para odaklı.

İddiaya göre; SEC’ye kayıtlı olmadıkları belirtilen bu kripto para şirketleri, doğru olmayan kurumsal bilgiler sağlayarak, çoğunlukla ABD vatandaşı olmayan yatırımcılardan ve kripto para evrenine yeni girmiş olan kişilerden fon talep ediyor.

PAUSE listesine 8 kripto para şirketi eklendi

SEC’ye göre kayıtlı olmayan bu şirketler, yatırımcı şikayetleri sonucunda belirlendi. Şirketlerin bazılarının ayrıca, tutarsız ve yanlış kurumsal bilgi aktardığı da tespit edildi. Bilindiği üzere, yatırımcılardan fon talep eden şirketlerin regülasyon kurumlarına kayıt yaptırmak da dahil olmak üzere birçok koşulu sağlaması gerekiyor.

Listeye eklenen 8 kripto para firmasının SEC tarafından resmen tanınmadığı belirtilirken, listedeki FXBitcash, Cryptobravos ve BitminingFX adlı 3 şirketin resmi internet sitelerinin de kapalı olduğu görüldü. Diğer 5 şirketin ise; Passive Trade Plan, Reclaws International Inc., RetireWell Investors, AxTrading-Investment ve SmartCoins24 oldukları bildirildi. Bu 8 şirket, çoğunlukla ABD dışındaki kişilere, kripto para ve blokzincir hizmetleri öneriyor ve tanıtıyor.

SEC tarafından yapılan bu hamleyle yatırımcılardan sahte kurumsal bilgilerle fon talep eden şirketler hakkında farkındalık yaratılması ve kripto para dolandırıcılıklarının önüne geçilmesi plânlanıyor.

Ancak bu şirketlerin PAUSE listesine dahil edilmesi, onların ABD Federal Menkul Kıymet Kanunu’nu çiğnedikleri ya da SEC’in menkul kıymetlerin durumu hakkında bir hüküm verdiği anlamına gelmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl