SEC’de Richard Heart sorunu: HEX davasında erteleme

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) dava açtığı kripto para sektörünün ünlü ismi Richard Heart konusunda ülkeler arası iletişimsizlik, duruşma gününün ertelenmesine neden oldu. Finli yetkililerin, SEC'ye Heart konusunda hala cevap vermedikleri belirtiliyor.

richard heart

SEC, temmuz ayı sonunda dava açtığı Richard Heart konusunda sorun yaşıyor. Finlandiya’da yaşadığı belirtilen HEX ve Pulse Chain kurucusunun, telekonferans yoluyla ABD’deki davaya katılması için 28 Kasım gününün belirlendiği ancak Fin yetkililerden bir türlü cevap gelmemesi sebebiyle de bu tarihin 30 Ocak’a ertelendiği kaydedildi.

ABD medyasının resmi dava belgelerinden verdiği bilgiye göre SEC, ağustos ayında Finlandiya Adalet Bakanlığı’na, Heart’a dava tebliğinin yapılması talebinde bulundu. Ancak bugüne kadar Fin yetkililerden ya da bakanlıktan SEC’ye herhangi bir cevap gelmedi. Bu durum da Heart’ın çevrim içi olarak katılması beklenen duruşma gününü erteletti.

Hatırlanacağı üzere SEC, Heart’a yönelik davasında, HEX kurucusunun 2019 yılından bu yana kayıtsız menkul kıymet satışı vasıtasıyla 1 milyar dolardan fazla para topladığını iddia etmişti.

Lüks yaşam tarzı ve paylaşımlarıyla bilinen Heart, son olarak Pulse Chain projesini başlatmıştı. Heart, Ethereum ağının Bitcoin’den, Pulse Chain’in ise Ethereum’dan iyi olduğunu ve birgün iki kripto paranın da önüne geçeceğini iddia etmsiyle biliniyor.

SEC’nin davasının ardından merkeziyetsiz borsa Unİswap, HEX token işlemlerini zorlaştırmış ancak protokolün yapısı gereğince token’ı delist edememişti.

Twitter’ı aktif olarak kullanan Heart, kripto paralar konusunda yaptığı marjinal yorumlarla biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl