ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında aleyhine çıkan kararın ardından beklenen hamleyi yaptı. SEC, XRP’nin halka açık borsalarda satışının menkul kıymet yasalarına uygun olduğuna dair geçtiğimiz ay verilen karara itiraz edeceğini bildirdi.

Süreç boyunca yargılama duracak

Kurum, bir mektup göndererek temyiz başvurusunda bulunmak için Yargıç Analisa Torres’ten duruşma öncesi izin istedi. SEC’nin talebinin onaylanması halinde, süreç boyunca yargılama da duracak. Öte yandan bazı hukukçular, SEC’nin onay almasının zor olduğunu, talebin kabul edilmesi için Yargıç Torres’ten hem de Temyiz Mahkemesi 2. Daire’nin izninin gerektiğini belirtiyorlar.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bloomberg’in kripto ve ETF analisti James Seyffart, SEC’nin itiraz kararının kendisi açısından mantıklı olduğunu belirterek “Kaybı kabul etmek, kripto üzerinde kontrol/güç kazanmaya çalışan SEC için büyük bir yenilgiyi kabul etmek olurdu.” ifadelerini kullandı.

“SEC, şüpheli kararlar almaya devam ediyor”

Davayı başından bu yana yakından takip eden avukat Jeremy Hogan ise “SEC, şüpheli kararlar almaya devam ediyor ve ara temyiz talebinde bulunuyor. XRP’nin kendisinin bir yatırım sözleşmesi olup olmadığının temyiz edilmediğini, sadece programlı ve bireysel satışlar konularındaki yenilgilerinin temyiz edildiğini unutmayın.” yorumunu yaptı.

XRP fiyatında düşüş

SEC’nin temyiz başvurusunda bulunacak olmasını bildirmesinin ardından XRP fiyatı düşüşe geçti. Kripto para, 0.66 dolardan işlem görürken birkaç dakika içinde 0.63 dolara geriledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl