SEC’den Ripple’ın talebine karşı hamle

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple tarafından mahkemeye sunulan, temyiz talebinin reddi isteğine karşı çıktı.

Kurum, “SEC’nin tıpkı mahkeme gibi, bu davanın en verimli şekilde, nihai olarak çözüme kavuşturulmasında kurumsal çıkarı vardır. Buna karşın davalılar, nihai çözümü geciktirmek ve bu sayede XRP’yi halka açık borsalarda serbestçe satmaya devam ederek menfaat elde etmek istemedektedirler.” dedi.

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere Ripple ile SEC arasında iki yıldan uzun süredir devam eden davada geçtiğimiz ay karar verilmiş ve mahkeme, Ripple’ın token’ı XRP’nin borsalardaki satışlarının yatırım sözleşmesi niteliği taşımadığına hükmetmişti. Bu karar, SEC için önemli bir yenilgi olmuştu. SEC, kararın ardından mahkmeye dilekçe vererek temyiz başvurusunda bulunmak için izin istemişti. Ripple ise geçtiğimiz günlerde mahkemeye bu başvurunun reddedilmesi gerektiğine yönelik yazı yazmıştı.

Ripple kararı LBRY’yi de harekete geçirdi

Öte yandan mahkemenin kısmen Ripple’ı haklı bulması, LBRY’nin de umutlarını artırdı. LBRY, 2021 yılında SEC’nin dava açtığı bir başka projeydi. Bu davayı kaybeden LBRY, Ripple kararının ardından itiraz etme kararı aldı. Şirket, perşembe günü konuyla ilgili resmi başvurusunu yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl