Terra LUNA kurucusu Do Kwon’dan mahkemeye SEC cevabı: Bu imkansız

SEC'nin Do Kwon'un iade edilmesi yönünde bir karar çıkarılması talebine hapisteki yöneticinin avukatlarından itiraz geldi.

SEC’nin geçtiğimiz hafta New York Güney Bölge Mahkemesi’nden, Do Kwon’un ABD’ye iadesine yönelik bir karar çıkarması talebine Kwon’un avukatlarından itiraz geldi. Terraform Labs kurucusunun avukatları, Do Kwon’un Karadağ’da sürekli gözaltında olması sebebiyle ABD’ye iadesinin mümkün olmadığını, dolayısıyla bu anlamda ABD’deki mahkeme sürecine birebir katılmasının imkansız olduğunu belirttiler.

Hatırlanacağı üzere mart ayında Karadağ’da havalimanında yakalanan Do kwon, ülke mahkemesi tarafından sahte belge ve pasaportla giriş yapmak ve ülkeden çıkış yapmaya çalışmaktan suçlu bulunmuştu. Güney Kore vatandaşı olan Kwon’un üzerinden Kosta Rika pasaportu çıkmıştı. Kwon için hem ABD hem de Güney Kore iade başvurusunda bulunmuştu.

SEC ise erraform Labs şirketi ve Kwon’a şubat ayında çöken LUNA token ve algoritmik sabit coin UST konusunda dava açmıştı. Kurum Kwon ve şirketi, yatırımcılardan milyarlarca dolar toplayıp kayıtsız menkul kıymet satmak ve işlem yapmakla suçlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl