Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC, ünlü aktörün desteklediği token projesi Bitcoiin’i dava etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’nin kripto para operasyonları devam ediyor. Kurum son olarak Bitcoiin adlı batmış kripto para şirketinin 3 yöneticisine, yatırımcıları 2018 yılında B2G token vasıtasıyla 11.4 milyon dolar dolandırdıkları gerekçesiyle dava açtı. Firmayı, bir dönemin ünlü sinema aktörü Steven Seagal’ın da desteklediği belirtildi.

SEC’ye göre, Bitcoiin ve Start Options kurucusu Kristijan Krstic ve şirket organizatörü John DeMarr 2018 yılında, DeMarr firması ortağı Robin Enos’un da yardımıyla menkul kıymet kanunlarını ihlal ettiler. DeMarr için ayrıca Pazartesi günü, benzer bir konuyla ilgili dolandırıcılık suçlamasıyla dava açıldı.

İddialara göre bu üçlü yatırımcılara, Ethereum tabanlı bir token vadinde bulundular ancak SEC’ye göre bu token hiçbir zaman vârolmadı.

460 yatırımcıya, B2G adında madenciliği yapılabilir ve alınıp satılabilir bir token’ın yanıltıcı broşürlerle tanıtımını yapan bu üçlü, fonların karşılığını yatırımcılara hiçbir zaman vermedi.

Ünlü aktör Steven Seagal’ı marka elçisi yaptılar

Bitcoiin2Gen firması ayrıca, B2G token’ının fiyatını yükseltmek için 120 bin dolarlık bir yatırım yerine, daha hızlı bir çıkış için ünlü aktör Steven Seagal’ı ‘marka elçisi’ yaptı. Seagal’ın adı pazartesi günkü davada geçmedi. Ünlü aktörün geçen sene Şubat ayında kendisiyle ilgili yöneltilen suçlamalarla ilgili ifade verdiği belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl