SEC üyesi Peirce: Bu toplantı kripto konusunda karar değiştirmek için fırsat

Kripto paralara verdiği destekle bilinen ve sürekli olarak Twitter'dan kamuoyuyla yorumlarını paylaşan SEC üyesi Hester Peirce, yarın yapılacak Yatırımcı Danışma Komitesi toplantısının SEC'nin kripto para görüşlerini değiştirmesi açısından önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Peirce, herkesin toplatnıya yorum gönderebileceğini de belirtti ve bunun için bir de link paylaştı.

hester-peirce (1)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kripto paralara olan desteğine devam ediyor. Twitter hesabını genelde aktif olarak kullanan SEC üyesi buradan takipçilerine ve kripto para yatırımcılarına br çağrıda bulundu.

“Bu toplantı önemli bir şans”

Peirce attığı tweet’te SEC’nin “Yatırımcı Danışma Komitesi”nin yarın yapacağı ve kripto paraların konuşulacağı toplantının kurumun regülasyonlara bakış açısını değiştirmesi açısından bir şans olduğunu söyledi:

“SEC’nin ‘Yatırımcı Danışma Komitesi’nin yarınki toplantısı, kurumun kripto para regülasyonlarına bakış açısını değiştirmesi açısından önemli bir fırsat. Bu linke de yorumlarınızı bırakabilirsiniz.”

Toplantıda ne konuşulacak?

Hester Peirce’ın, kurumun kripto paralara bakışı açısından büyük önem atfettiği bu toplantıda kripto paralar ve dijital varlıklara yatırım yapanların korunması ve piyasa birlikteliğinin sağlanması konusu konuşulacak.

Piyasadaki sorunlar, dijital varlıkların regülasyonları ve gelişen teknolojilerdeki risklerin tanımlanması gibi başlıklar içeren toplantıda ayrıca, blok zinciri teknolojileri, kripto tabanlı ETF’ler ve sabit coin’ler başlıkları da yer alıyor.

Toplantının moderasyonu UAW Retiree Medical Benefits Trust yöneticisi Cambria Allen-Ratzlaff ve finansal okuryazarlığı artırma konusunda kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan SFE&PD’nin yönetim kurulu başkanı ve kurucusu olan Theodore Daniels tarafından yapılacak.

Toplantıya katılacak olan isimler içinde ise çok önemli simalar bulunuyor.

Regülasyonlar ve Yatırımcı Korunması başlığında toplantıda yer alacak isimler şunlar:

 • Angela Dalton: Signum Growth Capital kurucusu ve CEO’su
 • Ali Emdad: Morgan State Üniversitesi Blok Zinciri ve Finansal Teknoloji Araştırmaları Merkezi’nin Kurucu Direktörü ve dekan yardımcısı
 • Timothy Massad: Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı ve Harvard Üniversitesi ile Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezi’nde yardımcı hukuk profesörü
 • Tyrone Ross: Onramp Invest CEO’su

Endüstri, Ticaret ve Politika bakış açısı başlığındaki katılımcılar:

 • Alexis Goldstein: Open Markets Enstitüsü direktörü
 • Kristin Smith: The Blockchain Association yöneticisi
 • Aaron Wright: Yeshiva Üniversitesi Benjamin N. Cardozo Hukuk Fakültesi hukuk profesörü ve Tech Startup Clinic yöneticisi
 • Sydney Schaub: Gemini borsası baş hukuk yöneticisi, genel danışmanı ve kurumsal şirket sorumlusu

Yaşlıların finansal anlamda suistimale uğramaları konusuna SEC’nin yaklaşımı başlığı:

 • Moderatör: Lori Lucas (Çalışanlara Fayda Sağlama Araştırma Enstitüsü CEO’su)

Panel konuşmacıları:

 • Paul Greenwood: San Diego Bölge Savcılığı eski savcı yardımcısı ve Yaşlıların İstismarını Engelleme Ekibi Başkanı
 • Ronald Long: Wells Fargo Yaşlılara Hizmet Bölümü Başkanı
 • Christine Lazaro: St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Eğitimi Profesörü
 • Kristen Standifer: Washington Eyaleti Finansal Kurumlar Departmanı Menkul Kıymetler Bölümü Başkanı

Kathy Stokes: 50 yaşın üzerindekileri etkileyen konulara odaklanan ABD merkezli kâr amacı gütmeyen bir kurum olan AARP’nin Dolandırıcılık Önleme Programı yöneticisi

Spot ETF reddini eleştirmişti

Hatırlanacağı üzere Peirce, SEC’nin spot ETF’lere sıcak bakmaması konusunu da eleştirmiş ve bunun yatırımcıları da yanlış yönlere sevk ettiğini iddia etmişti. SEC üyesi ayrıca, “Başkan Gensler sert önlemler almaya devam edecek” demişti.

Fenomen coin’lere yatırım yapanlara tepki

Peirce, Dogecoin gibi fenomen kripto paralar konusunda da net bir duruş sergilemiş ve bu tür yatırımların riskli olduğunu belirterek “Sonra paranızı kaybedince devlete gelmeyin!” yorumunu yapmıştı.

Hatırlanacağı üzere Peirce Ağustos ayında SEC’nin, Poloniex borsasına kestiği 10 milyon dolarlık cezayla ilgili olarak da, “SEC, net kanunlar çıkarmak yerine şirketlere ceza kesiyor.” diyerek kurumunu yine eleştirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl