SEC uzatma talep etti, Ripple yöneticisi tepki gösterdi

SEC ve Ripple arasındaki davada SEC'den mahkeme heyetine yeni bir talep geldi ve kurum, davaya uzman görüşüyle dahil olanların değerlendirmelerine vereceği cevap için gerekli olan son tarihin 30 Kasım'a uzatılmasını istedi. Ripple'dan ise bu talebe tepki var.

2020 yılının Aralık ayından bu yana devam eden ve 2 yıla yakın süredir bir türlü sonuçlanmayan SEC-Ripple davasında SEC’den mahkeme heyetine yeni bir talepte bulunuldu.

Davaya “Amicus” sıfatıyla dahil olan kişi ve kurumların görüşlerine yanıt verme süresinin 30 Kasım’a kadar uzatılmasını isteyen SEC aynı zamanda yeni uzman görüşlerinin de en geç 11 Kasım’a kadar da mahkemeye sunulmasını talep etti. Ripple şirketi SEC’nin bu taleplerine itiraz etmedi ancak tepki gösterdi.

“Körü körüne saldırmak istiyorlar”

Ripple şirketinin genel hukuk danışmanı olan Stuart Alderoty, kişisel Twitter hesabından SEC’nin bu taleplerine tepki gösterdi ve kurumun aslında ne yaptığını bilmediğini belirtti:

“İçinde şirketlerin, geliştiricilerin, borsaların, ticari kuruluşların ve küçük yatırımcının oldupunu bir düzine bağımsız ses, SEC’nin yaptıklarının ne kadar yanlış ve tehlikeli olduğunu belirtiyor aam SEC onlara ne cevap veriyor? ‘Sizleri dinlemek ya da sizlerle anlaşmak için değil ama körü körüne saldırmak için bize biraz daha süre lazım'”

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase de davaya, uzman görüşünü belirtmek amacıyla müdahil olmuştu.

Mahkeme terminolojisinde “amicus curiae” olarak bilinen ve İngilizce’de de bu şekilde kullanılan terim, davaya konu hakkında bilgi sahibi olduğu bilinen kişi ve kurumların müdahil olmasını temsil ediyor. Bu kişi ya da kurumlar, dava taraflarından biri lehine ya da aleyhine hareket etmemekle birlikte sadece dava konusu hakkınaki görüşlerini açıklıyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl