SEC’in dava ettiği token birkaç saatte %80 düştü

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) kayıtsız menkul kıymet satışı ve ICO sırasında yanlış beyanlarla yatırımcıların aldatıldığı gibi gerekçelerle Veritaseum ve CEO'su Reginald Middleton'ı dava etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), yasa dışı kripto para projeleriyle savaşmaya devam ediyor. Komisyonun dün Veritaseum LLC, Verisateum Inc. ve Reginald Middleton’a karşı New York Doğu Bölge Mahkemesi’nde dava açtığı ortaya çıktı.

Dava dosyasında sanıkların yanlış beyan ve ihmallerle kayıt dışı menkul kıymet satarak 14.8 milyon dolar topladığı belirtiliyor. Söz konusu davanın 2017 ve 2018’in başlarında elde edilen 14.8 milyon dolardan kalan yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırımcı gelirinin daha fazla israf edilmesini önleme amacı taşıdığı kaydediliyor.

Aynı zamanda Middleton, VERI token’ı için “büyük” ve “hayali” bir yatırımcı talebinden bahsetmesinin yanı sıra önceki girişimleri hakkında insanları bilerek yanılttığı iddiasıyla suçlanıyor.

İddiaya göre Middleton, böyle bir ürün mevcut değilken ürünün milyonlarca dolar gelir üretmeye hazır olduğunu ileri sürdü.

SEC’in hamlesinin ardından VERI’nin fiyatı yaklaşık yüzde 80 düştü. Gün içinde 17.08 dolardan işlem gören token, 3.77 dolara kadar geriledi ve TSİ 21.40 itibari ile 7.96 dolardan alınıp satılıyor.

VERI’nin fiyatındaki düşüş
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl