Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para fonu Virgil Capital’in varlıkları donduruldu

SEC'ye olumlu yanıt geldi ve kripto para fonu Virgil Capital ile iştiraklerinin mal varlıkları donduruldu.

bitcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) mahkeme başvurusu olumlu sonuçlandı ve kripto para fonu Virgil Capital’e ve iştiraklarine karşı mal varlığının dondurulması kararı alındı. Kurum, geçtiğimiz günlerde Qin tarafından yönetilen bir fonda bulunan 25 milyon dolar değerinde dijital varlıkların dondurulması için New York Güney Bölge Federal Mahkemesi’ne başvurmuştu.

SEC, Virgil Capital’in 23 yaşındaki kurucusu Stefan Qin’e yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla dava açmış, Qin’in yatırımcıları, 2018’den beri fonun stratejisi, varlıkları ve mali durumu hakkında yanlış beyanlar verdiğini iddia etmişti.

SEC’nin iddiasına göre Qin, yatırımcılara paraların yalnızca tescilli bir algoritmaya dayalı kripto para alım satımı için kullanıldığını söylerken gerçekte alınan paraları kişisel amaçlarla veya yüksek riskli yatırımlar için kullandı. Qin’in Çinli tefecilere ödeme yapmak için bu paralardan 1.7 milyon doları almaya teşebbüs ettiği de iddialar arasında.

SEC yetkilisi Kristina Littman, varlıkların dondurulması kararının yatırımcıların paralarını korumak ve daha fazla zararın önüne geçmek için alındığını vurguladı.

SEC, bugünlerde kripto para piyasasına dönük eylemlerine hız verdi. Kurum, yakın zaman önce Ripple’a ve iki yöneticisine karşı dava açmış, yine geçtiğimiz günlerde de Tierion’a 25 milyon dolarlık geri ödemenin yanı sıra yüz binlerce dolarlık para cezası vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl