Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC’den XRP yatırımcılarına: “Bizi yaptırım uygulamaya zorluyorlar”

Ripple ve SEC arasındaki davada SEC'den XRP yatırımcılarına suçlama geldi. Kurum, XRP yatırımcılarının kendisine karşı adeta savaş açtığını açıkladı ve şu ana kadar hiçbir ikincil XRP yatırımcısını suçlamamalarına rağmen bir grubun SEC'yi onlara karşı yaptırım uygulamaya zorlandığını belirtti.

sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP yatırımcılarının davaya müdahil olma taleplerini engellemeye çalışıyor. Kurum, şu ana kadar hiçbir ikincil XRP yatırımcısını suçlamadıklarını, dolayısıyla bu kişilerin davaya müdahil olmalarının gereksizliği üzerinde duruyor.

“Bizi yaptırım uygulamaya zorluyorlar”

XRP yatırımcılarının davaya müdahil olma talebine karşı çıkan SEC, bu şekilde hareket edenlerin, kurumu kendilerine karşı bir yaptırım uygulamaya zorladığını belirtti:

“Bu şekilde hareket edenler SEC’yi, ikincil piyasadan XRP alan yatırımcılara yaptırım uygulamaya zorluyor.”

“Yeni hiçbir şey getirmediler”

Kurum ayrıca bu tür bireysel ve özel hareketlerin, devlet tarafından yüksek mahkemeden alt mahkemeye verilen bir emir ile engellendiğini ayrıca davaya müdahil olmak isteyen XRP yatırımcılarının da şu ana kadar Ripple’ın iddialarını tekrar etmekten başka bir şey yapmadıklarını ve mahkemeye yeni iddia ya da bilgi sunmadıklarını belirtti.

“Borsalardan tazminat talep edilemez”

SEC ayrıca dava sebepli olarak XRP işlemlerini askıya alan ya da tamamen kaldıran borsalardan, kişilerin herhangi bir talepte bulunamayacağını da belirtti. SEC bunun sebebi olarak borsaların davada herhangi bir taraf olmamasını gösterdi.

“Bize savaş açtılar”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu XRP topluluğunun avukat John Deaton liderliğinde kendilerine karşı adeta bir savaş açtığını da belirtti:

“28 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında Twitter’da gittikçe popülerleşmeye başlayan John Deaton, üst mahkemeden bir karar çıkararak, XRP yatırımcılarını biraraya getirerek SEC’ye karşı toplu bir dava açma yoluna gitmeye başvurmuş ve Twitter’da popüler olma yoluyla devlet kurumuna savaş açmaya çalışmıştır. XRP yatırımcılarının çıkarları Ripple tarafından yeteri kadar suistimal edilmiştir ”

Ripple şirketi ise, XRP’nin yasal statüsünün onları da ilgilendirmesi sebebiyle yatırımcılarının mutlaka davaya müdahil olması gerektiğini savunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl