SEC’den DeFi protokolü için soruşturma: Avukat açıkladı

Son dönemde kripto paralara karşı adeta savaş açan ve bir dizi davayla da bunu net şekilde gösteren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdi de BarnBridge protokolünün yönetişiminden sorumlu olan BarnBridge DAO için bir soruşturma başlattı. Konuyla ilgili bilgi veren ise DAO'nun avukatı oldu.

sec

SEC’nin kripto paralara karşı olumsuz tavrı devam ediyor. Kurum başkanı Gary Gensler’ın son dönemde altcoin’ler ve özellikle DeFi protokolleri hakkındaki açıklamaları da biliniyordu. Gensler, buradaki token ve protokollerin de büyük bölümünün “yatırım sözleşmesi” olduklarını dile getiriyordu.

SEC’nin bu anlamdaki önemli adımlarından biri de DeFi protokolü BarnBridge’e yönelik oldu. BarnBridge’in avukatı konuyla ilgili bilgi verirken, DAO’nun Twitter hesbaından da bu açıklama paylaşıldı.

Avukat Douglas Park yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“BarnBridge DAO’nun avukatıyım. Sizlere şu bilgiyi vermek isterim ki SEC, BarnBridge DAO ve onunla bağlantılı olan bireyler hakkında bir soruşturma başlattı. Soruşturma kamuya açıklanmadığı için bu konuda verebileceğim bilgiler sınırlı… Ancak vâr olan likidite havuzlarının kapatılması ve başka likidite havuzunun da yaratılmaması talep ediliyor. BarnBridge’deki tüm faaliyetlerin sonlandırılması isteniyor. Ayrıca BarnBridge ile çalışan kimseye de tazminat verilmemesi talep edildi”

“Küçük DeFi projelerine de yöneldiler”

Konuyla ilgili yorum yapanlardan biri de analist Analist Adam Cochran oldu. Cochran Twitter hesabından yaptığı yorumda, “SEC artık küçük olan DeFi projelerini de hedef almaya başladı. İğrenç bir durum. Çalışanlar sonunda evrakların arasında boğulacaklar” dedi.

BarnBridge, DeFi’da kullanıcıların karşılaştığı riskleri azaltmayı hedefleyen bir protokol olarak ön plâna çıkıyor. BOND token’ına sahip olan protokol, kullanıcıların piyasa volatilitesinden etkilenmeden sabit bir getiri elde etmesini sağlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl