Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC’den Ripple’a karşı hamle: Dava hakimine yeni mektup

ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC), Ripple'ın William Hinman hamlesini püskürtmek için yeni bir hamlede bulundu. SEC avukatı, dava hakimi Sarah Netburn'e bir mektup yazdı ve kurumun üst düzey bir yetkilisini mahkemeye çağırmak için Ripple'ın gerekli koşulları karşılayamadığını belirtti.

SEC avukatı olan Ladan Stewart, Ripple‘ın mahkemeye sunduğu bir dosyayla ilgili cevabına istinaden yazdığı mektubunda, dava hakimi Netburn’e Hinman’ın tanık olarak gösterilmesi konusunda şu ifadeleri kullandı:

“Davalı taraf, SEC avukatının birçok kez itiraz etmesine ve soruları cevaplamama talimatı vermesine rağmen, direktör Hinman’ın gelip saatlerce sorgulamaya maruz kalmasını istiyor. Şu andaki durum, üst düzey bir SEC çalışanını davaya çağırmak için gerekli olan özel ve istisnai koşulları sağlamamaktadır.”

SEC ayrıca, mahkemeden Hinman için çıkarılan celbin, kurumun Ripple’a adil bildirim cevabını verene kadar iptal etmesini talep etti. Bilindiği üzere Ripple, XRP’nin bir menkul kuymet olduğu konusunda SEC’nin kendilerini hiçbir zaman uyarmadığını ve yıllarca yapılan işlemlere ses çıkarmadığını belirtiyordu. SEC’ye göre ise, adil bildirim konularında kendileri haklı görülürse, Hinman’ın mahkemeye çağrılmasına gerek kalmayacak.

“Hinman’ın çağrılması yasaya aykırıdır”

Hinman’ın üst düzey bir devlet kurumu yöneticisi olduğunu belirten avukat Stewart, Ripple’ın bunun tersi yönündeki argümanını da ironik bulduğunu belirtti ve ödeme şirketinin adeta yeni bir kanun çıkartmak istediğini savundu:

“Savunma makamı adeta mahkemeden yeni bir kanun çıkarmasını istiyor. Bağımsız federal bir kurumun üst düzey bir yöneticisinin, SEC’nin hem iç hem de dış konularıyla ilgili tanıklığına başvuruyorlar. Ve bunu, başka kişileri tanık olarak çağırma ihtimalleri varken yapıyorlar. Bu durum yasaya aykırıdır ve hem mahkemeye hem de tüm taraflara ağır yükler getirmektedir.”

Ripple şirketi, SEC’nin üçüncü taraflarla iletişimleri ve kurumun kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkındaki politikası ya da Hinman’ın bu konuyla ilgili 2018’deki ses getiren konuşmasından ötürü Hinman’ın bilgileri ilk elden verebilecek bir kişi olduğunu öne sürüyor.

“Ripple daha fazlasını Hinman’dan duyamayacak”

Ancak SEC avukatı ise bu iddiaların hiçbirinin Ripple’a, Hinman’ı davaya tanık olarak çağırma hakkını vermediğini belirtti:

“Davalı taraf, SEC’nin zaten mahkemeye sunduğu bazı bilgilerden daha fazlasını Hinman’dan duyamayacak. SEC’nin, 3. taraflarla olan iletişim kayıtları zaten Ripple’a sunulmuştur. Ripple, bu bilgilerden daha fazlasını, SEC’nin izni olmadan da bu üçüncü taraflardan direkt olarak talep edebilir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl