SEC’nin tartışmalı eski yöneticisi Hinman’a Ethereum ve rüşvet suçlaması

SEC ve Ripple arasındaki dava son sürat devam ederken, SEC'nin, Ethereum hakkındaki konuşma ve görüşlerini gizlemeye çalıştığı William Hinman için yeni bir suçlama ortaya atıldı. 1 milyondan fazla takipçisi olan ünlü Youtuber Ben Armstrong, Hinman'ın Ethereum'un emtia olduğunu söylemesi için rüşvet aldığını iddia etti.

Kripto paralarla ilgili ABD’deki tartışmalar menkul kıymet odaklı olarak her geçen gün yeni bir boyut kazanırken, ünlü Youtuber Ben Armstrong iddialı bir tweet ile ortaya çıktı.

“Hinman rüşvet aldı, bu kesin”

SEC’nin eski yöneticisi olan ve Ripple ile SEC arasındaki davaya da tanık sıfatıyla katılmış olan William Hinman’ın Ethereum’un menkul kıymet olmadığını söylemesi için rüşvet aldığını belirten Armstrong şunları söyledi:

“ETH Gate ortaya atıldığı zaman ben de Charles Hoskinson ile aynı fikirdeydim. Pek çok doğru noktaya değiniyor. Ancak Hinman’ın rüşvet aldığı da bir gerçek. Bu çok net. Elmde en çok tuttuğum kripto paralar XRP, ADA ve ETH. Ve yine de taraf tutmuyorum. Hepsi kazanır”

Hoskinson ne dedi?

BitBoy Crypto adlı Youtube kanalının sahibi ve programcısı olan Armstrong bu tweet’i aslında
2 gün önce davayla ilgili bir “flood” yazan Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın ifadeleri üzerine yazdı. Hoskinson, Ripple şirketinin, SEC çalışanının rüşvet aldığını öne sürmekten çok, daha net bir regülasyon ortamına konsantre olması gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelediğimde Ethereum’un da SEC tarafından suçlanması gerektiğini ancak ikili ilişkiler nedeniyle bunun olmadığını görüyorum”

Mahkeme “Hinman elgeleri açıklansın” demişti

Bilindiği gibi Ripple-SEC arasındaki davada Ripple adına en önemli kazanımlardan biri de “Hinman belgeleri” olarak da bilinen dosyaların SEC’nin tüm itirazlarına rağmen açılacak olması…

SEC, belgelerin “gizli” olduğunu ve açıklanmaması gerektiğini belirtmiş, mahkeme hakimleri ise bu kararı reddederek Ripple’ın isteğini onaylamışlardı.

1.6 milyon dolar tazminat aldığı şirkete döndü

Hinman SEC’nin en tartışmaları isimlerinden biri olarak ön plâna çıkıyor. Hinman, SEC’nin Ripple’a açtığı davadan kısa süre sonra, daha önceden 1.6 milyon dolarlık tazminat aldığı özel avukatlık şirketine geri dönmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl