Secret Network’ten 400 milyon dolarlık fon duyurusu

Secret Network, platformun ekosistemini geliştirmek amacıyla önemli yatırım şirketlerinin katılımıyla 400 milyon dolarlık fon oluşturulduğunu açıkladı.

Veri gizliğine odaklanan bir blok zinciri projesi olan Secret Network, bugün 225 milyon dolarlık yeni bir ekosistem fonu ve 175 milyon dolarlık da girişim hızlandırma havuzu oluşturduğunu açıkladı. Toplamda 400 milyon doları bulan fonun 25 kuruluşun desteğiyle birlikte geldiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Alameda, CoinFund, DeFiance Capital ve HashKey’in de aralarında bulunduğu bir dizi yatırım firmasının SCRT satın alarak Secret ekosistemine katıldığı duyuruldu. Bu şirketlerin veri gizliliğin öncelendiği Web 3 teknolojilerinin benimsenmesi konusunda Secret Network ile birlikte çalışacağı ifade edildi.

225 milyon dolarlık ekosistem fonu ile Secret Network, ağın DeFi ve NFT’ler dahil, uygulama katmanını, altyapıyı ve araçları genişletmeyi hedefliyor. Öte yandan SCRT ile finanse edilecek 175 milyon dolarlık hızlandırıcı havuzunun da kullanıcı benimsemesini artırmak için sermaye, hibeler ve ekosistem teşvikleri sağlamak üzere kullanılacağı kaydedildi.

DeFiance Capital kurucu ortağı Arthur Cheong, konu hakkında “DeFiance, ‘front-run’a karşı dirençli DEX’ler, Gizli NFT’ler ve daha fazlası gibi devrimsel teknolojileri mümkün kılan, varsayılan olarak gizliliğe dayalı tek akıllı sözleşme blok zinciri olan Secret Network’ü desteklemekten heyecan duyuyor.” dedi.

400 milyon dolarlık fonun SCRT’nin fiyatına önemli bir etkisi olmadı. SCRT, TSİ 23.10’da son 24 saatte yüzde 2 düşüşle 9.07 dolardan işlem görüyor. SCRT, Aralık ayının ortalarındaki 3.70 dolarlık seviyeden bu yana yüzde 145 oranında arttı.

Proje, yakın zaman önce ABD’li ünlü film yönetmeni Quentin Tarantino’nun NFT koleksiyonu için Secret Network’ü seçmesiyle gündeme gelmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl