Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Seyahat platformu, Dogecoin kabulüne başladı

Alman seyahat rezervasyon sitesi GetYourGuide, ödemelerde Dogecoin kabul etmeye başladığını açıkladı.

Bugüne kadar 170 ülkede 45 milyondan fazla tur rezervasyonu yapılan platform, Dogecoin’i ABD’ye genişleme stratejisinin bir parçası olarak kabul ediyor. Dogecoin ödemeleri, BitPay aracılığıyla alınacak.

GetYourGuide kurucu ortağı ve CEO’su Johannes Reck, konuya ilişkin açıklamasında dünyada pandemi karantinaları kaldırılırken ve insanlar artık tekrar tatile gidebilecekken ABD pazarına girmekten çok heyecan duyduklarını dile getirdi. Reck, “Geçtiğimiz yıl boyunca karşılaştığımız zorluklarla insanlar sanal bir sarmalın içine girdiler. Netflix, çok fazla kullanılmaya başlandı, sosyal uygulamaların kullanımları arttı, hisse senedi ve Dogecoin gibi kripto paraların alım satımına olan ilgi canlandı. Gerçek dünyanın en iyilerini deneyimleyerek anılar biriktirmeye yatırım yapabilecekken neden DOGE’daki saatlik dalgalanmalar için endişelenerek zaman kaybedelim?” dedi.

GetYourGuide, ödemelerde kripto para kabul eden ilk seyahat şirketi değil. Uçak bileti sitesi Cheapair.com, Litvanyalı hava yolları şirketi Air Baltic ve Richard Branson’ın Virgin Galactic şirketi, uzun zamandır Bitcoin kabul ediyor. Seyahat devi Expedia da bir dönem Bitcoin kabul ediyordu fakat 2018’de doğrudan ödeme almayı durdurdu. Bununla beraber platformda, 30’dan fazla kripto para ile seyahat rezervasyonu yapılabilen Travala aracılığıyla kripto para üzerinden ödeme yapabilmek mümkün.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl