Binance Kart’a 3 yeni kripto para eklendi

Dünyanın hacim anlamında en büyük borsası olan Binance, kripto kartlarına XRP, SHIB ve AVAX desteğini de eklediğini duyurdu. Özellik bugün TSİ 10 itibariyle kartlara yansıdı.

Binance borsasının Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) için çıkardığı ve kripto paralarla anlık harcama yapılmasına izin veren kartı Binance Card, SHIB, XRP ve AVAX desteğini de ekledi. Yapılan eklemelerle birlikte bu kart ile harcama yapılabilecek kripto para sayısı da 14 oldu.

Binance kart ile bugünden itibaren;

ADA, AVAX, BNB, BTC, BUSD, DOT, ETH, LAZIO, PORTO, SANTOS, SHIB, SXP, USDT ve XRP kullanarak harcama yapılabilecek. Kart sahipleri ayrıca, borsa üzerinden kart ayarlarını değiştirebilecek ve sadece (listede bulunan) istedikleri kripto paraların kart üzerinden kullanılmasını sağlayabilecek. Kullanıcıların kartta en az 6 adet öncelik verdiği kripto para olması gerekiyor. Toplam 14 adet kripto para olmasına rağmen, bir kartta kullanılabilecek maksimum sayı da 12’ye kadar çıkabiliyor.

Binance Card, sadece Avrupa Ekonomik Alanı’na dahil olan ülkelerde kullanılabiliyor. Aynı bölgeler içinde yaşayan Ukraynalı göçmenler de yine bu kartı kullanabiliyor.

Türkiye ise bu bölgede olmadığı için Türk vatandaşları bu hizmetten yararlanamıyor. Binnace de yaptığı açıklamada kartın her bölgede geçerli olmadığını ve kullanıcıların buna dikkat ederek kart başvurusu yapmaları gerektiğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl