Shiba Inu (SHIB) adreslerine 250 bin daha eklendi

Kripto paralar için zorlu geçen bir yıla rağmen son gelen bilgilere göre Shiba Inu kullanıcılarına 250 bin kişi daha eklendi.

Kripto paralar, Fed’in para politikasını sıkılaştırması ve Terra, Celsius ve FTX de dahil olmak üzere bir dizi büyük endüstri firmasının iflas etmesi nedeniyle düşük performans gösteriyor. Shiba Inu, geçen yılın kasım ayı sonlarında, ilk kez bir milyon kullanıcı ile bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Bu, Ekim 2021’in sonlarında yüzde binlerce artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000088 dolara yükselmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşmişti.

SHIB, 2021’de yüz binlerce kat artışla yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. WhaleStats’e göre, şu anda 1 milyon 257 bin 121 Shiba Inu sahibi bulunuyor. Bu sayı geçtiğimiz haftalarda oldukça yüksekti ve ara sıra 1 milyon 274 bin sınırına ulaşıyordu. Sonuç olarak SHIB, son bir senede 250 binden fazla yeni yatırımcı ve kullanıcı elde etti.

Zirveden beri yüzde 90 düştü

Kullanıcılar, 2021’deki şaşırtıcı yükselişten etkilenmiş ve borsaya girmeye karar vermiş olsa da 2022 için aynı şey pek söylenemez. Kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 90 düşüş kaydetti.

Yarısından fazlası uzun vadeli pozisyonda

Sürece bakıldığında, SHIB yatırımcılarının yüzde 56’sı gibi büyük bir kısmının SHIB token’larını bir yıldan uzun süredir ellerinde tuttuğu görülüyor. Bu durum, tam olarak Ağustos 2020’de piyasaya çıkan SHIB’in ilgi görmeye başlamasıyla birlikte sahiplerin platforma katıldığını ve o zamandan bu yana token’larını ellerinde tuttuğunu gösteriyor.

Genel olarak kripto paraların önemli fiyat düşüşlerine rağmen Shiba Inu ekosistemi; SHIB Metaverse’ten Shiba Inu yakma portalına, Welly’s restoranıyla fast food entegrasyonuna ve John Richmond’unki de dahil olmak üzere çok sayıda iş birliğine 2022 yılı için hatırı sayılır başarılara imza attı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl