Shiba Inu blok zinciri Shiabrium’da sorun var: 1.8 milyon dolarlık ETH nerede?

Gece saatlerinde resmen başlatılan Shiba Inu'nun Ethereum ikinci katman çözümü Shibarium'daki sorun hala çözülemedi. 1.8 milyon dolarlık Ether askıda kalırken, sosyal medya ise projenin baş geliştiricisi olan Kusama'nın attığı belirtilen Telegram mesajı görüntüsüyle çalkalanıyor.

Shiba Inu’nun aylardır merakla beklenen Ethereum 2. katman çözüm zinciri Shibarium sorunlarla başladı. Son 6 saattir zincir üzerinde işlem yapılamıyor ve dolayısıyla blok üretimi de durmuş durumda…

1.8 milyon dolarlık Ether’lere ne olacak?

En önemli konulardan bir tanesi de sisteme kilitlenen 1003 adet Ether’in akıbetinin ne olacağı… 1.8 milyon dolar değerdeki Ether’lerin şu anda zincir üzerinde askıda kaldığı görülüyor.

Kusama’nın mesajı mı: “Fena s**tık”

Öte yandan sorunlarla ilgili dedikodular da saatler geçtikçe artıyor. Shibarium’un baş geliştiricisi ve Shiba Inu yaratıcısı olan anonim kişi Shytoshi Kusama’nın ise bir Telegram grubunda, “Fena s**tık. Köprüdeki Ether’lere ulaşamıyoruz” dediği iddia edildi. Sosyal medyada ekran görüntüleri de paylaşılıyor ancak bu mesajın gerçekten Kusama tarafından atılıp atılmadığı doğrulanabilmiş değil.

Kullanıcıların Discord kanalına mesaj atması da sorunların başlamasından sonra engellendi. Son 24 saatte Shiba Inu fiyatında da yüzde 10’dan fazla düşüş gerçekleşti. Ekosistemin diğer token’ları olan BONE ve LEASH’de de sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 25’lik düşüşler yaşandı.

Shibarium, Kanada’da düzenlenen Blockchain Futurist Konferansı’nda resmen açıklanmış ve başlatılmıştı.

Blok zinciri güvenlik firması Beosin de, kullanıcılara geçici olarak Shibarium’un kullanılmasını bırakmalarını tavsiye etti.

 

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl