Shiba Inu’nun anonim geliştiricisi, kimliğini açıklayacak mı

Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama kripto sektörünü sarsmaya devam ederken daha fazla “görünmez” kalamayacağını söylüyor.

SHIB ile ilgili popüler bir Twitter hesabı, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın yer aldığı Discord kanalından bir ekran görüntüsünü paylaştı. Ancak mesaj, yılın başına ait çok ilginç bir şey içeriyor. Mesaj, popüler meme coin’in anonim geliştiricisinin bu yılın sonuna kadar kim olduğunu SHIB topluluğuna ifşa etmeyi planladığını gösteriyor.

Shytoshi Kusama, “Görünmez kalmam artık imkânsız” mesajında, kendisinin ve akıl hocasının bu konu hakkında konuştuklarını ve Shytoshi’nin artık “görünmez kalamayacağına” karar verdiklerini belirtiyor.

“Asıl eğlence o zaman başlayacak”

Mesajda ayrıca, ifşa gerçekleştiğinde “asıl eğlencenin o zaman başlayacağı” kaydediliyor. Bu satır, Shytoshi Kusama’nın gerçek kimliği ortaya çıktığında SHIB topluluğu ve genel olarak kripto para meraklıları için bir sürpriz olacağını ima ediyor. Söz konusu mesajın tarihi ise 21 Ocak 2022.

Satoshi ve Ryoshi’den daha da ileri gidecek

Kripto dünyasında ünlü kişilerin takma adları kullanma eğilimi, Bitcoin’i icat eden ve BTC topluluğunun eline bırakan kişi ya da kişilere kadar uzanıyor. Bilindiği üzere bu isim Satoshi Nakamoto.

Shiba Inu’nun kurucusu ise Ryoshi takma adını kullanmıştı. Bu kişi Bitcoin’i bulan efsane ismin ayak izlerini takip etmek istedi, bu yüzden bu yılın başlarında ortadan kaybolmayı ve görünmemeyi seçti. Ancak Shytoshi Kusama, Satoshi benzeri takma adından kurtulup SHIB’i gerçek adıyla yaşamaya ve geliştirmeye başladığı takdirde bu kripto yaratıcılarının her ikisini de geride bırakmayı amaçlıyor.

Kusama’nın bu adımlarla, Shiba Inu’ya daha fazla dikkat çekmeyi ya da kripto varlığın fiyatını etkilemeye çalışmayı amaçladığı söyleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl