Shiba Inu (SHIB) balina varlıklarında düşüş: 2 milyarın altına indi

Shiba Inu tutan balinaların sert hareketleri dikkat çekerken, büyük hesapların elindeki toplam SHIB değeri de 2 milyar doların altına indi. Bu düşüşe rağmen ise SHIB hala balinaların elinde dolar değeri olarak en fazla bulunan token konumunu koruyor.

Bitcoin’de fiyat hareketinin sertleşmesi, Ethereum ağındaki balinaların hareketlerinin de artmasına neden oluyor. Dün 51 bin dolar üzerine çıkan Bitcoin’in daha sonra yeniden 50 bin doların altına inmesi birçok token’da da volatilitenin artmasına sebep oldu.

SHIB hala ilk sırada…

Ethereum ağındaki en büyük bin balinanın hareketlerini takip eden WhaleStats adresinden alınan bilgilere göre balinaların elindeki SHIB’lerin toplam değeri de 2 milyar doların altına düştü. Ancak fenomen token hala bu hesapların dolar bazında tuttuğu en büyük kripto para olma durumunu da koruyor. Balinaların en çok trade ettikleri token ise LINK oldu.

Borsa token’ları dikkat çekiyor

Balinaların elinde bulunan kripto para borsalarının kendi kripto paraları da dikkat çekiyor. Ethereum ağındaki balinaların dolar bazında en çok tuttukları ikinci token FTX borsasının kendi parası olan FTT. İlk 10 token arasında FTT gibi; OKB (OKEx), CRO (Crypto.com) ve BEST (Bitpanda) gibi diğer borsa token’larının da olması gözlerden kaçmadı.

İlk 100 cüzdan %26’ya sahip!

Ethereum SHIB tutan cüzdan sayısı 1 milyon 97 bin olarak gösterilirken, Shiba Inu tutan adreslerin aynı zamanda Ethereum, Matic, OKB ve CRO da tuttukları görülüyor. En fazla SHIB sahibi olan ilk 100 cüzdan aynı zamanda toplam SHIB arzının da yüzde 26’sına sahip… Bu da kontrolün az sayıda balinada olduğu gerçekiğini gözler önüne seriyor.

28 Ekim tarihinde büyük yüskeliş hareketinde tepe noktaya ulaşan Shiba Inu, 0,000086 dolarlık fiyatla rekor kırmıştı. Fenomen token, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0,000036 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl