Shiba Inu da (SHIB) Avalanche Köprüsü’ne (AB) eklendi

Son dönemin yükselen protokolü Avalanche'ın Temmuz ayında Ava Labs vasıtasıyla tanıttığı Avalanche Köprüsü (Avalanche Bridge) artık fenomen kripto para Shiba Inu'yu (SHIB) da destekleyecek. "Meme token" Ethereum ve Avalanche arasında transfer edilebilecek.

Ava Labs’in Temmuz ayında duyurduğu ve zincirlerarası geçişleri sağlayan Avalanche Bridge’e (AB) Ethereum tabanlı token’lar eklenmeye devam ediyor. Bu token’ların sonuncusu ise Shiba Inu oldu.

Avalanche’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Avalanche Bridge (AB), Avalanche ile Ethereum arasında transfer edilen coin’lere yenilerini eklemye devam ediyor. SHIB de listeye eklendi” denildi. Bilindiği üzere AB, Ethereum tabanlı token’ların sorunsuz ve hızlı şekilde Avalanche ana ağına taşınmasını sağlıyor.

Kullanıcılar ayrıca bu köprü yardımıyla sarılmış (wrapped) Bitcoin ve Ethereum token’larını da aktarabiliyorlar.

AVAX, SHIB’i geçmişti

Son dönemin yükselen protokolü Avalanche’ın kendi token’ı olan AVAX da, SHIB gibi ralli yapan kripto paraalrdan… SHIB, ATH’sini Ekim sonunda yaaprken, AVAX ise 21 Kasım’da 144 dolarla zirve yapmıştı. AVAX, son atağıyla birlikte en büyük piyasa değerine sahip kripto paralar sıralamasında SHIB’i geride bırakmış ve 12. sıraya yükselmişti. Shiba Inu’nun piyasa değeri şu anda 20 milyar dolar, Avalanche’ın ise 21 milyar dolar civarında…

Kripto para piyasasındaki genel düşüşün ardından AVAX 89, Shiba Inu ise 0,000036 dolardan işlem görüyor.

Emin Gün Sirer “Bana göre değil” demişti

Geçtiğimiz günlerde kendisine Twitter’dan yöneltilen bir Shiba Inu sorusunu cevaplayan Ava Labs kurucusu Emin Gün Sirer, şunları söylemişti:

“SHIB bir fenomen coin. Sadece arkasındaki momentum ile hareket ediyor. Hiçbir kullanım alanı yok. Dolayısıyla bu sıfır toplamlı bir oyun. Topluluğunun yarısı para kazanacak, diğer yarısı ise kaybedecek. Bana göre değil.”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl