Shiba Inu (SHIB) en büyük 2 bin ETH balinasının tercihi oldu

Özellikle 2021 yılının son çeyreğinde başlattığı müthiş fiyat hareketiyle yatırımcısına büyük kazançlar getiren ve tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Shiba Inu, Ethereum balinalarının da en çok tercih ettiği token'lardan... Son elde edilen veriler ise SHIB arzının önemli bir miktarının, balinaların elinde olduğunu gösteriyor.

En büyük iki bin Ethereum balinasının elinde 660 milyon dolarlık Shiba Inu bulunuyor. Ethereum balinalarının hareketlerini inceleyen veri paylaşım sitesi Whalestats’ten alınan bilgilere göre, 2 bin büyük Ethereum balinası sabit coin’ler ve Ethereum’dan sonra en büyük miktarı SHIB’de tutuyor.

Yüzde 10’luk kısım balinalarda

Shiba Inu’nun şu anki piyasa değrinin 7 milyar doların biraz üzerinde olduğu görülüyor. Bu da balinaların SHIB arzının yaklaşık yüzde 10’unu ellerinde bulundurdukları anlamına geliyor.

Dev projelerin yanında o var

Bilindiği gibi balinaların ellerinde bulunan token sıralamalarında SHIB uzun zamandır ilk sıralarda yer alıyordu. Dogecoin’den özenilerek oluşturulan bir “meme coin”in, MATIC, MANA, LINK gibi projelerle birlikte Ethereum balinaları tarafından tercih edilmesi de aslında projeye olan güvenin bir yansıması da olabilir.

Olumlu gelişmeler artıyor

2021 yılının son bölümünde fiyat konusunda çok ciddi bir artış yalayan SHIB, 2022 yılına da aslında fena başlamadı. Fiyatlar beklentileri karşılamasa da, bu durum tabii ki Shiba Inu ile alakalı değil. Piyasadaki genel düşüşler, Terra LUNA çöküşü ve ABD’nin para politikalarındaki gelişmeler SHIB’in ATH döneminde uzakta işlem görmesine neden oluyor. Ancak metaverse’te arazi satışlarının başlatılmasının ardından geçen hafta da “Shiba Eternity” adlı oyunun açıklanması ve PlaySide Studios ile yapılan ortaklık, gelecek adına ümit vadeden girişimlerden bazıları…

Binance borsasının da kripto para kartına SHIB ile ödeme özelliği getirmesi de yine, “meme coin”in artık bir şaka parası olarak görülmediğinin de kanıtı…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl