Shiba Inu (SHIB) Latin Amerika’nın dev borsası Bitso’da listelendi

Geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Sao Paulo'yla sponsorluk anlaşması imzalayan ve Latin Amerika bölgesinin en önemli borsalarından biri olan Bitso, fenomen kripto para Shiba Inu'yu (SHIB) listelediğini duyurdu. Bitso, Aralık ayından bu yana konuyla ilgili testlerini sürdürüyordu.

2021 yılının ilk yarısına damga vuran Dogecoin’e rakip olan ve yılın ikinci yarısına damga vuran token olan Shiba Inu, tüm dünya borsalarında listelenmeye devam ediyor. Coinbase’den Binance’e, Crypto.com’dan Huobi’ye kadar onlarca borsada listelenen SHIB, şimdi de Latin Amerika’nın en büyük borsalarından biri olan Bitso’ya geldi.

Latin Amerika’nın en büyüklerinden…

Geçtiğimiz günlerde Brezilya ekiplerinden Sao Paulo ile sponsorluk anlaşması imzalayan Bitso, 2021’in Mayıs ayında C Serisi fonlama turunda 250 milyon dolarlık yatırım almıştı. Tura katılan şirketler arasında girişim sermayesi devi Tiger Global ve yönetimi altında 48 milyar dolarlık varlık bulunan Coatue Management da bulunuyordu. Bu yatırımın ardından borsa 2.2 milyar dolar değere ulaşmıştı. Bitso ayrıca Latin Amerika bölgesinin, 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan ilk şirketi konumunda…

Dogecoin yok

Bitso’da 16 kripto para listelenmesi bulunuyor ve bunlar arasında LINK, AXS ve COMP gibi son dönemin yükselen kripto paraları da bulunuyor. Ancak en büyük fenomen token konumundaki Dogecoin’in bulunmaması da dikkat çekiyor.

Ripple ve Circle’ın ortağı

Borsa Kasım ayında, “Bitso Shift” girişiminin bir parçası olarak, Meksika ve ABD arasında sınır ötesi ödemeleri etkinleştirmek için USDC sabit coin’inin ihraççısı olan Circle ile de bir anlaşma yapmıştı. Bitso ayrıca San Francisco merkezli blok zinciri şirketi Ripple’ın da uzun süredir ortağı durumunda…

Bitso’nun en büyük rakibi olarak gösterilen Mercado Bitcoin de, Aralık ayında Shiba Inu’yu listelemişti. Yine bu hafta başında Hint borsası Giottus da, Shiba Inu alım satım işlemlerini açmıştı.

Robinhood bekleniyor

Kripto para toplulukları arasında ciddi bir SHIB çılgınlığı yaşanıyor olsa da, yatırımcıların en büyük beklentisi ise komisyonsuz kripto para ve hisse senedi alım-satım şirketi Robinhood’dan… Uzun süredir SHIB’i listeleme konusunda kararsız kalan ABD’li şirketin regülasyonlar nedeniyle bu konuda çekimse olduğu belirtiliyor. Dogecoin’i geçtiğimiz sene listeleyen şirket, birçok kez en çok geliri DOGE’dan elde ettiğini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl