Shiba Inu (SHIB) merakla beklenen oyunu duyurdu: İki adet kart da geldi

2021 yılının ikinci yarısına damga vuran Shiba Inu (SHIB), merakla beklenen oyununun ismini açıkladı. 1 Ağustos günü logo paylaşımı yapan SHIB, bugün ise oyunun isminin Shiba Eternity yani "Shiba Sonsuzluk" olduğunu duyurdu. Projenin çıkışının ikinci yıl dönümü maksadıyla bugün yapılan açıklamada ayrıca oyunun hazır olduktan sonra hem AppStore hem de Google Play'den indirilebileceği belirtildi.

Fanatik ve projeye sıkı sıkıya bağlı bir yatırımcı topluluğuna sahip olan Shiba Inu, metaverse projesinin ardından şimdi de, çıkaracağı oyunun adını da açıkladı. Projenin hayata geçmesinin üzerinden tam 2 yıl geçtiği belirtilen açıklamada oyunun adının Shiba Eternity olduğu aktarıldı.

Google Play Store ve Apple App Store’dan da indirilebilecek olan Shiba Eternity’nin bir PC versiyonunun olup olmayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Shiba’nın Twitter hesabından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Shib CCG oyununun adını açıklamaktan ötürü gururluyuz. Shiba Eternity’nin test çalışmaları ve heyecan veren başlangıcı konusunda PlaysideStudios ile birlikte çalışıyoruz”

Tarih verilmedi

Shiba Inu’nun açıklamasında oyunun ne kadarlık süre içinde hazır olacağı ve kullanıcılarla buluşacağı konusunda da detay verilmedi. Oyunu hazırlayan şirket PlaysideStudios, Avustralya merkezli bir oyun şirketi olarak önplâna çıkıyor. PlaySide, Shiba Inu ekibiyle ortaklık kurmadan önce de, Pixar ve Disney gibi endüstrinin önemli isimleriyle birlikte çalışmıştı.

Kusama iki adet kart paylaştı

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi olan Shytoshi Kusama, geçen sene yapılan PlaySide Studios ortaklığının ardından Medium paylaşımından yağtığı yorumda, “Dünyanın en iyi koleksiyon oyunu geliyor demişti. Geliştirici Kusama ayrıca, oyunun isminin açıklanmasının ardından da, Ancestral Blessing ve Sold Early adlarında olan ve oyun için gerekli olacak kartları Twitter hesabından paylaştı.

Hatırlanacağı üzere Shiba Inu, kısa süre önce de Marvel’in birkaç filminde çalışmalarda bulunmuş olan ünlü görsel şirketi The Third Floor (TTF) ile de yine ortaklık kurmuştu. Shiba Inu’nun metaverse projesinin görselleri de TTF tarafından hazırlanacak.

Shiba Inu’nun Discord’unda da Shiba Eternity kanalı açıldı ve oyun “içinde 10 bin Shiboshi kahramanının, dudak uçuklatan görsellerin, sayısız aksiyonlu savaşın ve yüzlerce benzersiz güzel kartın bulunduğu bir çevre” olarak tanıtıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl